TikTok Videoları Nasıl İndirilir?

TikTok Videoları Nasıl İndirilir?

TikTok video indir, son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve dünya geneline bakıldığında çok yüksek kullanım sayılarına ulaşan bir platformdur. Temel olarak sunmuş olduğu belirli bir ses üzerine video çekilmesi özelliğiyle diğer platformlar arasında ön plana çıkmıştır. Kullanıcılar için eğlenceli bir özellik olan ses üzerine video çekme, diğer platformlarında dikkatini çekmiş, bu yönde yeni özellikler hizmete sunulmuştur.
TikTok, birçok kullanıcı için yeni video içerik üretim alanı olurken, üretilen içeriklerin ilginçliği dikkat çekmektedir. Yapılan olumsuz yorumlara rağmen uygulamayı bir kere de olsa deneyimlemek isteyen kullanıcılar, uzun süre uygulamadan vazgeçememektedir. Bunun en önemli sebebi, oluşturulan videoların farklılığı ve dikkat çekiciliğidir. Olumsuz yorumlara aldanıp uygulamayı kullanmayan kişilere ise ilgi çekici videolar ulaştırılmak istenmektedir. Bu sebeple kullanıcılar videoları indirerek, sevdikleri kişilere göndermek adına TikTok videoları nasıl indirilir sorusunu sormaktadır.

TikTok Videoları Nasıl İndirilir? (Filigranlı Yöntem)

TikTok videoları, tüm platformların tercih ettiğinin aksine içerisinde bulundurduğu içeriklerin indirilmesine müsaade etmektedir. Platforma yönelik olumsuz eleştirilerin aslında tam anlamıyla haklı olmadığını da kanıtlamak adına böyle bir yöntem tercih edilmektedir. Bu sayede hem uygulama ve kullanıcının tanıtımı yapılmakta, hem de yeni kullanıcılar kazanmak hedeflenmektedir.
Uygulamanın kullanımı esnasında beğenilen bir videonun indirilmesi şu basit yöntemle gerçekleşmektedir:

  • TikTok uygulamasında beğendiğiniz videonun üzerine basılı tutunuz.
  • Açılan menüden “Videoyu Kaydet” seçeneğine tıklayınız.
  • Ardından video telefona kaydedilecektir. Kaydedilen videonun başka bir platformda paylaşılabilmesi için alt kısımda paylaşma seçenekleri açılacaktır.

İfade edilen yöntem, uygulamanın kendisine aittir. Bu sebeple indirilen videonun içerisinde TikTok simgesi ve videoyu oluşturan kullanıcının adı yer alacaktır. Videoyu kırpma yöntemiyle TikTok simgesi ve kullanıcı adından kurtulma düşüncesi ise başarılı olmamaktadır. İndirilen video üzerinde yer alan simge ve kullanıcı adı sürekli olarak yer değiştirmektedir. Bu sebeple kırpma işlemi tam anlamıyla başarılı olmamaktadır. Hareket eden simge ve kullanıcı adından kurtulmak için filigransız indirme yöntemleri tercih edilmelidir.

TikTok Videoları Nasıl İndirilir? (Filigransız Yöntem)

TikTok uygulamasını kullanan birçok kişi tarafından TikTok simgesinin yer aldığı video indirme biçimi bilinmektedir. Sıklıkla da bu biçim tercih edilmektedir. Fakat bunun dışında TikTok simgesinin yer almadığı video indirme biçimleri de bulunmaktadır. İndirilecek olan videonun kullanılacağı alana da bağlı olmak kaydıyla bazı kullanıcılar, videoda herhangi bir simge veya yazının yer almasını istemeyebilmektedir. Böyle durumlarda ise uygulanabilecek yöntem şudur:

  • TikTok uygulamasında beğendiğiniz videoyu açınız.
  • Sağ kısımda yer alan butonlar arasından “Gönder” butonuna tıklayınız.
  • Ardından “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayınız.
  • Mobil internet tarayıcınız üzerinden musicallydown.com adresine giriniz.
  • “Paste Url here” isimli alana kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırınız.
  • Ardından “Download” butonuna tıklayınız.
  • İndirmek istediğiniz videonun görüntüsü açılacaktır. Alt kısmında yer alan “Download MP4 Now” butonuna tıklayınız.

Belirtilen yöntemin kullanılması durumunda video herhangi bir simge ve yazı olmadan telefonunuza indirilecektir. Eğer indirmek istediğiniz videonun içerisinde yer alan müzik de beğeninizi kazandıysa, ayrıca MP3 formatında indirebilmeniz mümkündür. Bunun için “Download MP3 Now” seçeneğini tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir;


Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*