Twitter Videoları Nasıl İndirilir ?

Twitter Videoları Nasıl İndirilir ?

Twitter, ağırlıklı olarak metin içeriklerine yer verilen bir sosyal medya platformudur. Diğer platformlara kıyasla bakıldığında biraz daha resmi bir kitleye hitap etmektedir. Her platformda olduğu gibi özgür bir kullanım alanı sunsa da, metin içerikleri sebebiyle kullanım tercihlerine bakıldığında daha fazla bilgilendirici, kamuoyunu aydınlatıcı nitelikte kullanılmaktadır.
Twitter, kullanım amaçları arasında ön planda resmi nitelikler barındırsa da bunun yanında görsel içerikleri de bulundurmaktadır. İçerisinde her türlü paylaşım yönteminin kullanılmasına izin veren platform, az da olsa video içeriklerini de barındırmaktadır. Kullanıcılar için tüm platformlarda olduğu gibi beğenilen bir içeriğin indirilmek istenmesi bu platformda da söz konusu olmaktadır. Bu bağlamda bakıldığında kullanıcılar Twitter videoları nasıl indirilir sorusunu sıkça sormaktadır.

Twitter Videoları Nasıl İndirilir?

Twitter video içerikleriyle pek ön plana çıkmasa da içerisinde paylaşılabilmesi olanak sağlamaktadır. Paylaşılan ve büyük ilgi gören videoların ise indirilmek istenmesi durumu ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumda Twitter tarafından hizmete sunulan ve kullanılabilecek durumda olan bir özellik bulunmamaktadır. İndirme işlemi tamamen platformdan bağımsız site ve uygulamalar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Bu işlem için kullanılması tavsiye edilebilecek bazı site ve platformlar şunlardır:

Savefrom.net İnternet Sitesi
Birçok platform için video indirme konusunda her zaman en başarılı sonuçları veren site olarak dikkat çekmektedir. Kullanım için sunduğu basit kullanım biçimi insanalar için büyük kolaylık olmaktadır. Cep telefonu üzerinden gerçekleştirilen Twitter kullanımlarında, beğenilen video için yapılması gereken adımlar şu şekildedir.

 • Videonun alt kısmında yer alan “Paylaş” butonuna tıklayınız.
 • Açılan “Tweeti paylaş” menüsünün alt kısmından “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayınız.
 • tr.savefrom.net bağlantı adresine giriniz.
 • Kopyalamış olduğunuz bağlantıyı “URL adresini girin” olarak belirtilen bölüme yapıştırınız ve İndir butonuna tıklayınız.

Download Twitter Videos Uygulaması
Twitter videolarının indirilebilmesi için kullanılmak üzere Google Play Store içerisinde birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar içerisinde birçoğu tam anlamıyla başarılı sonuç vermezken, birçoğu da reklam gösterimine boğulmuş bir şekilde işlemi başarılı olarak gerçekleştirmektedir. Kullanıcıların birçoğu reklam görüntülenmesine saygı duyarken, aşırı bir biçimde reklama boğulmuş uygulamalarda ise nefret etmektedir. Bu sebeple en az reklamı bulunduran ve en başarılı olan uygulama hangisi ise onu tercih etmektedir. Belirtilen bu düşüncelere uyan en önemli uygulama ise Download Twitter Videos uygulamasıdır Türkçesi Twitter video indir demektir. Benzer isimlere sahip uygulamaların indirilmemesi adına üretici firmanın ismini belirtmek faydalı olacaktır. Üreticisi Photo and Video App isimli firmadır. İndirirken bu ismin yer almasına dikkat ediniz.
Uygulamanın nasıl kullanılabileceğine ilişkin bilgilendirme adımları şu şekildedir:

 • Öncelikle uygulamayı cep telefonunuza yükleyiniz.
 • Kurulum dilini “Türkçe” yapınız.
 • Eğitimler isimli sayfayı “Geç” butonuna tıklayarak geçiniz.
 • İndireceğiniz videoların kaliteli olması için “En yüksek kaliteli videoyu indirin” seçeneğini aktif ediniz.
 • “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Ardından Twitter mobil uygulamasını açınız.
 • İndirmek istediğiniz videoyu bulunuz.
 • Videonun sağ alt kısmında yer alan “Paylaş” butonuna tıklayınız.
 • Ardından “Şununla Paylaş” seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan paylaşım seçenekleri arasından “Download Twitter” seçeneğini bulunuz ve tıklayınız.
 • Ardından cihazınızdaki medyalara ulaşabilmesi için “İzin Ver” butonuna tıklayınız.
 • Ardından otomatik olarak Download Twitter Videos uygulaması açılacaktır.
 • İndirmek istediğiniz video direkt olarak indirilecektir.
 • Anasayfa üzerinden indirilen videoya erişebilir ve görüntüleyebilirsiniz.

Sosyal medya platformları üzerinden bir içerik indirme konusunda kullanıcılar hesap giriş bilgilerini vermeyi tercih etmemektedir. Hesap güvenliği açısından da bu düşünce son derece doğrudur. Böyle durumlarda video bağlantı adresinin kullanılması gerekmektedir. Bu uygulama da aslında bakıldığında Twitter uygulamasına bağlanıyor gibi bir izlenim yaratsa da herhangi bir bağlantı yoktur. Videonun paylaşım yöntemi olarak tercih edilmesi, yalnızca video linkinin gönderilmesi anlamına gelmektedir. Hesap bilgilerine veya kullanımına yönelik herhangi bir ayrıcalık tanınmamaktadır. Hesap bilgilerini paylaşmadan gerçekleştirilen tüm indirme işlemleri yalnızca herkese açık Twitter hesaplarında geçerli olmaktadır. Güvenlik ayarlarından gizli olarak ayarlanmış bir hesabın, yaptığı video paylaşımının indirilebilmesi için hesap bilgileri ile giriş yapılması gerekecektir.

Bunlarda ilginizi çekebilir;


Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*