İnstagram Videoları Nasıl İndirilir

İnstagram Videoları Nasıl İndirilir

Instagram, pek çok telefon kullanıcısının vazgeçilmez uygulamaları arasında yer almaktadır. Çok fazla kullanıcıya sahip olması, diğer insanları da bu platforma yönlendirirken, sunmuş olduğu güzel özellik ve hizmetler de uzun süreli kullanımlara sebep olmaktadır.
İnstagram, diğer platformlara kıyasla bakıldığında daha fazla görsel içerik barındırmaktadır. Platformun temel yapısı görsel ögeler üzerine kuruludur. Kullanıcılar için görsel ögeler daha ilgi çekici olduğundan dolayı kullanımlar sürekli olarak yüksektir. Kullanımları etkilen en önemli görsel öge olarak videolar dikkat çekmektedir. Video içeriklerinin kişisel duygulara daha fazla hitap edici nitelikte olduğu tartışılmaz bir konudur. Bu sebeple ilgi sürekli olarak yüksektir. Platform üzerinden görüntülenen ve kullanıcının beğenisini kazanmış videolar, daha sonra da görüntülenebilmek veya başka kullanıcılara gönderilebilmek için indirilmek istenebilmektedir. Bu doğrultuda İnstagram videoları nasıl indirilir konusu önemli olmaktadır.

İnstagram Videoları İndirilebilir Mi?

Video indirme işlemi platformun kendi içerisinde barındırdığı veya kullanılmasını tercih ettiği bir işlem değildir. Platform, beğenilen ve daha sonra da görüntülenmek istenen videolar için Kaydedilenler adını verdiği bir özellik sunmuştur. Bu özellik ile birlikte daha sonra görüntülenmek üzere videolar bir listeye alınmaktadır. Kullanıcı bu listeye girdiğinde videoya yeniden ulaşabilmektedir. Bu sayede videonun daha sonra bulunamaması veya bulunması için zaman harcanması gibi sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.
Tüm platformlar kullanıcıların geçirdiği süreyi daha yüksek tutmak için çalışmalar yapmaktadır. İçerisinde var olan bir video içeriğinin de indirilip, farklı ortamlarda kullanılmamasını, kullanmak için platformun tercih edilmesini istemektedir. Bu sebeple video indirme ile ilgili kullanılabilecek tüm yöntemler İnstagram platformu dışında kalan yöntemlerdir. İnstagram bu yöntemlerin kullanılmasını tercih etmese de engelleyebilmek adına da ekstra bir güvenlik duvarı sunmamaktadır.

İnstagram Videoları Nasıl İndirilir?

İnstagram içerisinde yer alan video içeriklerinin indirilebilmesi için kullanılacak birçok site ve uygulama mevcuttur. Tüm bu site ve uygulamaların temel eylemi, video içeriğinin bağlantı linkini kullanarak indirme üzerinedir. Video indirme işlemi için en fazla tercih edilen ve en olumlu sonuçları doğuran site ve uygulamalardan oluşan tavsiyeler listesi aşağıda yer almaktadır.

Savefrom.net İnternet Sitesi
İnstagram Video indirme işlemi için en fazla tercih edilen internet sitesi tr.savefrom.net olarak bilinmektedir. Google aramalarında da bu başarısını gösterir nitelikte en üst sıralarda yer almaktadır. Sitenin video indirme işlemi için kullanımı oldukça basittir. Cep telefonuna veya bilgisayara indirilmek istenen videonun bağlantı adresinin bulunması yeterlidir.
İndirmek istediğiniz videonun İnstagram mobil uygulaması üzerinden görüntülenmesi esnasında sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayınız.
Ardından Bağlantıyı Kopyala seçeneğine tıklayınız.
Kopyalamış olduğunuz bağlantı adresini tr.savefrom.net adresinin ana sayfasında yer alan URL kısmına yapıştırınız.
Ardından İndir butonuna tıklayınız.

Videoindirme.com İnternet Sitesi
İnstagram içerisinde yer alan videoların indirilebilmesi için kullanılan bir başka site iste videoindirme.com olarak bilinmektedir. İnstagram videolarının yanı sıra birçok platform üzerindeki videoları indirebilme imkânı sağlayan site oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Kullanımı için daha öncede belirtildiği gibi bağlantı adresine ihtiyaç duyulmaktadır. Vidonun bağlantı adresi kopyalandıktan sonra Video adresini girin kısmına yapıştırılması ve indir butonuna tıklanması yeterli olmaktadır.

In Grabber Uygulaması
Video indirme konusunda mobil uygulamalara bakıldığında birçok uygulama hesap girişi sonrası indirme işlemini gerçekleştirmektedir. Kişisel olarak kullanılan hesaba ilişkin giriş bilgilerini herhangi bir uygulama ile paylaşmak istemeyen kullanıcılar ise bu uygulamaları tercih etmemektedir. Uygulamalar her ne kadar uygulama mağazaları tarafından güvenlik testine tutulsa da kullanıcılar tam emin olamamaktadır. Böyle durumlarda ise yalnızca video bağlantı adresi işle indirme yapan uygulamalar ön plana çıkmaktadır. In Grabber isimli uygulama da yalnızca bağlantı adresi ile indirme sağlamaktadır. Uygulama kısa süre önce uygulama mağazasından kaldırılmış olsa bile Google üzerinden bulunup kurulabilmektedir. Uygulamayı APK olarak telefonunuza kurduktan sonra, kopyalamış olduğunuz bağlantı adresini “Copied link” bölümüne yapıştırmanız yeterlidir. Ardından kendisi direkt olarak videoyu cep telefonunuza yükleyecektir.

Story Saver Uygulaması
İnstagram videolarının indirilmesi için kullanılan önemli bir uygulama da Story Saver isimli uygulamadır. Uygulama video indirme konusunda oldukça başarılıdır fakat çok fazla reklam görüntülemesine maruz bıraktığı için kullanıcıların tümü tarafından tercih edilmemektedir. Kullanılması oldukça basit bir görünüme sahip olan uygulama, kopyalanan bağlantı adresini direkt olarak algılamakta ve videoyu indirmektedir. Bağlantı adresini kopyaladıktan sonra Story Saver uygulamasını açmanız, videonun indirilmesi için yeterli olmaktadır.

Belirtilen yöntemler kullanıcıların hesap güvenliğine herhangi bir olumsuz etki yaratmayacak biçimde tercih edilmiştir. Kullanıcıların bunlar dışında uygulama ve siteleri kullanırken dikkat etmesi gereken şey, hesap bilgilerini girmeden kullanıma müsaade etmesidir. Hesap bilgilerine ilişkin bilgileri talep eden yerlerin kullanılmaması son derece önemlidir.

Bunlarda ilginizi çekebilir;


Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*