SMS Kredi Veren Bankalar

SMS Kredi Veren Bankalar

SMS kredi veren bankalar en kolay ve en hızlı kredi sonucu alabileceğiniz kredi başvurusu yaptıran bankalardır. Bu bankalardan cep telefonunuzdan mesaj atarak kredi başvurusu yapabilir ve onaylanması durumunda hemen kredinizi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu krediler müşterilerin kolayına gittiği için bankalar sürekli olarak kredi kampanyalarını güncellemektedir. Sizlere bu yazımızda sms kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz. SMS kredi başvurusu yapmanız içinde banka şartlarına uygun olmanız gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Şimdi sizlere bu şartları sunalım.

Başvuru Yapabilmek İçin Şartlar Nedir?

Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler bu kredilerde onay almak istiyorlarsa öncelikle bankanın bu krediler için sunduğu şartlara uygun olmaları gerekiyor. 18 yaşından büyük olmanız ilk şarttır. 18 yaşının altında olan kişiler kredi alamazlar. Ayrıca mesaj atarak kredi onayı alabilmeniz için daha önceden bankadan kredi veya kredi kartı kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde oluşturduğunuz kredi puanını yüksek tutmanız gerekiyor. Çünkü mesaj kredisi otomatik sistemde taratılacaktır ve onay o şekilde verilecektir. İlk olarak bakılacağı sizin kredi notunuz olacaktır. Kredi notunuz düşük veya bankalardan dolayı avukatlık olduysanız kredi başvurunuz onaylanmayabilir. Eğer bu şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız SMS kredi veren bankalar üzerinden hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Mesaj ile Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

Bu kredi başvurularını yapmak için öncelikle cep telefonunuzda en az 1 TL ücret olması gerekmektedir. Çünkü kredi başvurusu ücretli mesaj olarak size yansıtılacaktır. Mesaj hakkı olanlar bu mesajları atamazlar. Aşağıdaki bankalar en çok tercih edilen ve kredi başvurusu yaptığınız gibi sonucu 5 dakika içinde alabileceğiniz bankalardır.

  • Denizbank: 3280 SMS kredi servisini kullanarak sadece ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredim yazıp boşluk bırakın TCKN yazdıktan sonra 3280’e başvuru yaparsanız hemen kredi sonucunuz size bildirilecektir. Kredi onayı alırsanız bu onay alınan limit kadar krediyi istediğiniz banka şubesinden hemen kullanabilirsiniz. Kredi vadesi en fazla 60 ay olarak bilinmektedir.
  • Finansbank: 5030 SMS kredi servisi olan bu banka en kolay mesajla kredi veren bankaların başında gelmektedir. TC kimlik numaranızı yazıp 5030 mesaj attığınızda 50 bin liraya kadar kredi başvurusu yapmış olacaksınız. Kredi onayınız için banka size mesaj atılan telefona sonucu gönderecektir. Onay alırsanız banka şubesinden veya internet bankacılığı üzerinden kredi başvurunuzu tamamlayarak kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden bankaya gitmeden kredi kullanmanız mümkündür.
  • Akbank: 4425 SMS kredi servisi olan bu numaraya mesaj atmak için KREDİ TCKN yazmanız yeterlidir. Bu kredi 20 bin liraya kadar değerlendirilecektir. Daha fazla kredi talebiniz varsa banka şubesinden veya Akbank Direkt uygulaması üzerinden bankaya gitmeden kredinizi kullanabilirsiniz.
  • TEB: 4466 SMS kredi servisine sadece TC kimlik numaranızı göndererek 20 bin liraya kadar kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yaptığınızda banka şubesinden hemen kimlikle onaylı olan krediyi kullanabilirsiniz. TEB 4466 sms kredisi haricinde bankanın ATM’si üzerinden de kredi başvurusu yapmanız mümkündür.
  • Fibabanka: 3422 SMS kredi servisine sadece TCKN yazıp gönderip kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür. SMS kredi başvurusu yaptığınızda kısa sürede sizin başvurunuz değerlendirilir ve sonucu mesaj attığınız cep telefonuna gelecektir. Kredi onayı alırsanız banka şubelerine evraklar ile başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • Odebank, İş Bankası, Vakıfbank, ING, Ziraat Bankası, Halkbank gibi bankalardan da SMS kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Mesajla Kredi Aldım Ödemezsem Ne Olur?

Kredi aldığınız zaman bankanın kredi sözleşmelerini imzalarsınız. Genel olarak bu sözleşmeler uzun olduğu için kimse okumadan imza atmaktadır. Bu sözleşmeleri okumanız sizin en doğal hakkınızdır. Okumadığınız bu yazılarda kredi ödemediğiniz zaman ne olacağı da yazmaktadır. Kredi ödemelerini düzensiz olarak yaparsanız ilk olarak kredi sicilinize etki edecektir. Kredi sicilinize etki ettikten sonra bu sizin bir daha kredi alamayacağınız anlamına da gelecektir. Eğer kredi ödemelerini 3 dönem yani 90 gün boyunca ödemezseniz krediler bankaların avukatlık bürosuna gider ve bu işlemler sonucunda bankadan icralık olursunuz. İcralık olduktan sonra kredi borcunuzun üzerine birde avukatlık masrafları eklenecektir. İcralık olan müşteriler bankalarda da kredi sicili bozuk, kırmızı kalem, avukatlık gibi terimlerle anılacakları için bir daha kredi ve kredi kartı başvurusu yaptıklarında onay alamayacaklardır. Bu sebeple eğer kredilerinizi ödeyemeyecek duruma gelirseniz hemen bankanız ile iletişime geçerek kredi yapılandırması yapabilirsiniz. Bu şekilde avukata düşmeden ve sicilinizi bozmadan işlem yapabilirsiniz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*