Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Bankalar Kredi başvurusu için tüketicilere oldukça geniş teknolojik çözümler sunmaktadır, bu doğrultuda müşterileri için en rahat yolu seçerek hızlı kredi, hazır kredi gibi seçenekler sunmaktadırlar. Bankalar, tüketicilerin daha hızlı ve daha rahat bir kapsamda kredi başvurularını gerçekleştirebilmeleri adına teknolojiden en iyi şekilde yararlanmalarına olanak sağlamaktadır, aynı zamanda internet, mobil ve ATM’ler üzerinden de kredi ve kredi kartı başvurusu gibi ürün hizmetlerine erişilebilmektedir. Konumuzun devamında hangi yollar üzerinden nasıl  kredi başvurusu yapacağınıza dair bilgiler aktardık.

Kredi Başvurusu Yöntemleri Nelerdir?

İnternetten Kredi Başvurusu: Kredi başvuru kapsamındaki en hızlı yol olarak belirtebiliriz. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bankaların resmi web sitelerinin doğrulamasını yapmanız. Yani banka olarak gösterilen, fakat sahte web sitesi olarak yayın yapan web sitelerinden uzak durmalısınız. Bireysel krediye yönelik başvurularınızı bankaların resmi web siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Şubelerden Kredi Başvurusu: En zaman alıcı kredi başvuru yöntemi olarak bilinen şubeler aracılığı ile kredi başvurusu artık günümüz tüketicileri tarafından pek tercih edilmeyen bir yöntemdir. Fakat günümüzde halen hatırı sayılır bir sayının bu yol üzerinden kredi başvurusu yaptığını da söylemeden geçmeyelim. İlgili bankaların şubelerinden herhangi birine kimliğiniz ve ekstradan banka tarafından istenilen belgeler var ise, beraberinizde götürerek banka şubesi üzerinden başvuru da bulunabilirsiniz.

SMS ile Kredi Başvurusu: Hızlı ve kolay kredi başvuru yollarından biri de GSM operatörlerinin sağladığı destek ile gerçekleştirilen SMS ile kredi başvuruları olmaktadır. Bankalar kendi servis kanalları üzerinden kredi başvurusun da bulunacak olan kişilerin taleplerini SMS üzerinden de kabul görmektedir. Her banka bu kanal yolunu kullanmasa da, ülkemizde faal olan bankaların %90’ı SMS yolu ile kredi başvuru taleplerini değerlendirmektedir.

Mobil Uygulama ve ATM’lerden Kredi Başvurusu: Kanal yollarının diğer ikisine örnek verecek olursak; bunlardan ilki mobil uygulamalar, bir diğeri ise ATM üzerinden gerçekleştirilen kredi başvurularıdır. Akıllı telefonunuz aracılığıyla ilgili bankanın mobil uygulaması üzerinden de kredi başvurusunda bulunabileceğiniz gibi, aynı zamanda ATM’ler üzerinden de ilgili bankaya yönelik kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*