Aksiyon Film Kuşağında Bu Hafta

Aksiyon Film Kuşağında Bu Hafta

Aksiyon Film Kuşağında Haftalık film önerisi serimizde, sizler için 4 farklı film listeledik. Bu hafta da IMDb puanları ile en iyiler listesine adını yazdıran filmler içerisinden en az bir tanesini mutlaka izlemelisiniz.
Mısırınızı patlatın, içeceklerinizi alın ve seyir zevkini sonuna kadar çıkaracağınız filmleri izlemeye başlayın!

Hillbilly Elegy (Netflix)IMDb: 6,7
Hillbilly Elegy, Amerikan rüyasının günümüzde aldığı konumu inceliyor ve bir ailenin üç farklı nesline odaklanarak konusunu işliyor. Filmde geçen hikaye, Yale Üniversitesi’nde hukuk okuyan, ancak memleketine geri dönmek zorunda kalan ailenin en küçük üyesinin bakış açısıyla anlatılıyor.
Hukuk okulunu yarıda bırakarak evine geri dönmek zorunda kalan kahramanımız J.D; madde bağımlılığıyla savaş halinde olan annesi Bev ve eski anılarını tekrar tekrar canlandıran anneannesi Mamaw arasında mücadele veriyor.


Kız Kardeşler (Blu Tv)
IMDb: 7,5
Kız Kardeşler, annelerinin ölümünden sonra, her bir kardeşin farklı yollara gitmesini konu alan, üç kız kardeşin hikayesini işliyor. Reyhan, Nurhan ve Havva, küçük yaşlarda öksüzlükle tanışmış üç kız kardeştir. Anneleri öldükten sonra üç kız kardeş, kasabadaki farklı ailelerin yanına besleme olarak giderler. Birbirlerinden ayrı düşen kardeşler, yeni yaşamlarına alışmakta oldukça zorlanırlar. Yanlarında kaldıkları ailelere tutunamayan kardeşler, baba evine geri dönerler. Yıllar sonra köylerine dönen kardeşler, yeniden bir araya geldiklerinde, kaçmaya çalıştıkları gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalırlar.

blank
The Life Ahead (Netflix)
IMDb: 6,8
The Lide Ahead’ın konusu, Yahudi soykırımından sağ kurtulmayı başaran ve çocuklar için bakımevi işleten bir kadını anlatıyor. İtalya sahilinde, Holokost’tan sağ kurtulan ve kreş işletmesi olan Madame Rosa, kısa süre önce kendisini soyan 12 yaşındaki sokak çocuğu Momo’yu yanına alır ve onunla hiç de tahmin etmediği bir dostluk kurar. İki kahramanımız, sıra dışı bir aileyi demirleyerek, birbirlerinin koruyucusu olurlar.

blank

The Hangover (Netflix, Blu Tv)
IMDb: 7,8
Phil, Stu, Alan ve Doug çok yakın dört arkadaştır. Stu, kız arkadaşı ile evlenme kararı verir. Stu’nun evlenmesine sevinen arkadaşları ise ona veda partisi düzenlemek için işe koyulur ve Las Vegas’a giderek hayatlarının en güzel vakitlerini geçirmeye başlarlar. Sabah olduğunda gözlerini açan dört kafadar, otel odasında bir kaplan, bir tavuk, bir de bebek görür. Şaşkın ekip, gece ne yaptığını ve odaya nasıl geldiklerini bile hatırlamaz. Düğüne yetişmeleri gereken dört arkadaşın ilk olarak bu olayı çözmeleri gerekir. Başlarına kalan bebek yetmiyor gibi bir de içlerinden bir arkadaşları ortadan kaybolur. Arkadaşlarını bulmaya çalışan ekip, onu ararkan komik olayların ardı arkası kesilmez.

Aksiyon filmi severler için yaptığımız 20 filmlik Tavsiye aksiyon filmleri listemize buradan göz atabilirsiniz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*