WhatsApp Çıkartma Paketi Nasıl Yüklenir

WhatsApp Çıkartma Paketi Nasıl Yüklenir

WhatsApp Çıkartma Paketi Yükleme: Sosyal medya kullanımlarını güzelleştiren farklı birçok özellik bulunmaktadır. İnsanların boş vakitlerini daha eğlenceli bir biçimde geçirebilmesini amacını temele alan sosyal medya platformları sürekli olarak bir yenilik getirmektedir. Getirilen bu yenilikler kullanıcıların ihtiyaçlarını giderirken, ihtiyaç dışında da ekstra hizmetler sunmaktadır.
Birçok sosyal medya platformu tarafından görsel ögeler çok fazlaca kullanılmaktadır. Kullanılan ögelerin çeşitliliği ve görsel kalitesi, kullanıcılarda olumlu etki yarattığında platformların kullanım süresi de artmaktadır. Bu doğrultuda platformlar bu tarz ögelere önem vermektedir. Çıkartma olarak bilinen görsel öge de bunlara önemli bir örnektir. Sohbet içerisinde sıklıkla kullanılan çıkartmalar, kişilerin duygu ve düşünlerini ifade eder nitelikte olmaktadır. Mesaj ile ifade etmek yerine hoş bir görsel kullanarak ifade etmek daha etkili gelmektedir. Bu doğrultuda kullanıcılar WhatsApp çıkartma paketi nasıl yüklenir gibi konuları merak etmektedir.

WhatsApp Çıkartma Paketi Nasıl Yüklenir?

Bilindiği üzere uygulama mağazalarında WhatsApp sohbetlerinde kullanılmak üzere hazırlanmış birçok çıkartma uygulaması bulunmaktadır. Kullanıcıların birçoğu bu uygulamaları tercih ederken birçoğu da arkadaşları tarafından gönderilen çıkartmaları favorilere eklemekle yetinmektedir. Daha fazla çıkartmaya ulaşmak için yapılması gerekenler ise şunlardır:

 • Cep telefonunuzda bulunan güncel WhatsApp uygulamasını açınız.
 • Herhangi bir kullanıcı veya grubun sohbet kısmına giriniz.
 • Sol alt köşede yer alan emoji simgesine tıklayınız.
 • Açılan emoji listesinin alt kısmında yer alan çıkartma simgesine tıklayınız. (GIF isimli simgenin sağ tarafında yer almaktadır.)
 • Sağ üst köşede bulunan artı simgesine tıklayınız.
 • “Çıkartmalar” isimli sayfa açılacaktır. “Tüm çıkartmalar” isimli bölümden yeni çıkartmalar indirebilirsiniz. Burada yer alan çıkartmalar WhatsApp tarafından üretilen global nitelikle çıkartmalardır.
 • Daha yerel ve eğlenceli çıkartmaları sahip olmak için ise en alt kısımda yer alan “Daha fazla çıkartma indir” seçeneğine tıklayınız.
 • Uygulama mağazanıza yönlendirecektir. Burada yer alan uygulamaları kullanabilirsiniz.
 • Liste içerisinde yer alan Türkçe uygulamaları tercih etmeniz durumunda, birçok dizi, film ve ünlüye yönelik eğlenceli çıkartmalara ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Çıkartma Paketi Nasıl Silinir?

Uygulama içerisindeki sohbetleri eğlenceli bir biçime dönüştürmek için çıkartma paketleri sıklıkla kullanılmaktadır. Belirli bir süre sonra ise kullanılan bu çıkartmalar yenileri ile değiştirilmek için silinmek istenmektedir. Böyle bir durum için izlenmesi gereken adımlar WhatsApp çıkartma paketi nasıl yüklenir isimli bölümde belirtilen adımlarla benzerdir.

 • Yukarıda belirtildiği şekliyle “Çıkartmalar” sayfasına ulaşınız.
 • Sayfanın sağ kısmında yer alan “Çıkartmalarım” bölümüne tıklayınız.
 • Çıkarma listenizde yer alan ve bir daha görmek istemediğiniz çıkartma paketini bulunuz.
 • Sağ kısmında yer alan çöp kutusu simgesine tıklayınız. Arından Sil seçeneğine tıklayınız.

Belirtilen adımları uygulayarak sohbetlerinizde kullanılmak üzere yeni çıkartmalar yükleyebilir ve silebilirsiniz. Sohbet esnasında diğer kişiler tarafından gönderilen çıkartmaları daha sonra kullanmak için ise çıkartmanın üzerine tıklamak ve ardından “Favorilere Ekle” seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*