iPhone Arama Engelleme Nasıl Yapılır

iPhone Arama Engelleme Nasıl Yapılır

iPhone Arama Engelleme sizleri rahatsız eden aramalardan kurtulmak adına, Iphone‘un arama engelleme özelliği sunduğunu biliyormuydunuz ? haberimizde iPhone kullanıcıları için numara engelleme ve engellenen numaranın geri açılması hakkında detaylı bilgiler verdik; Teknolojinin insan yaşantısına kattığı olumlu gelişimler tartışılmasız bir biçimde görülmektedir. Birçok bakımdan yaşantıyı kolaylaştırıcı, eğlenceli hale getirici etkileri olmaktadır. Fakat bunun beraberinde getirdiği olumsuz etkiler de olmaktadır. Kullanıcılar için olumsuz sonuçlar doğurabileceği gibi, rahatsızlık veren durumlar da yaşanabilmektedir.
Cep telefonunun etkinliğinin artması ile birlikte giderek büyüyen sosyalleşme ağı, olumsuz etkiler yaratan durumların başında yer almaktadır. İnsanlar iletişim için tercih ettikleri cep telefonlarından yaşadıkları rahatsızlıklar sonrasında uzaklaşmaktadır. Yaşanan rahatsızlıkları en aza indirebilmek için ise cep telefonlarının sağladığı çeşitli özellikler bulunmaktadır. Cep telefonu kullanımında yaşanan rahatsızlıklar denildiği zaman ilk akla gelen özellik arama engelleme özelliğidir. Kullanıcıların iletişim halinde olmayı istemediği kişi ve telefon numaralarını engelleyebilmeye yaramaktadır. Bu özelliği kullanmak isteyen bazı kullanıcılar iPhone arama engelleme nasıl yapılır sorusunu sormaktadır.

iPhone Arama Engelleme Nasıl Yapılır?

İnsanlar günlük yaşantıları içerisinde cep telefonu numarasını birçok kişiyle paylaşabilmektedir. Gerçekleştirilen bu paylaşım işlemi herhangi bir olumsuzluk oluşmayacağı düşüncesiyle gerçekleşmektedir. Fakat ilerleyen aşamalarda bu durumun aksi eylemler gerçekleşebilmektedir. Bunun sonucunda ise arama engelle yöntemi kullanılarak bu rahatsızlık giderilmeye çalışılmaktadır.
iPhone marka cep telefonu kullanıcıları için bir numarayı engellemek oldukça basittir. Bunun için şunlar yapılmalıdır.

  • Telefonunuzun aramalar bölümünü açınız.
  • Engellemek istediğiniz numaranın yanında yer alan yardım simgesine(İ) tıklayınız.
  • Seçmiş olduğunuz numaranın arama profili açılacaktır. Burada yer alan “Bu Arayanı Engelle” butonuna tıklayınız.

Belirtilen bu adımların uygulanması sonucunda kişinin araması engellenecektir. Aynı işlemi mesajlar ve FaceTime için de uygulayabilirsiniz.

iPhone Arama Engelleme Nasıl Kaldırılır?

İnsanlar rahatsızlık duyduğu kişileri yukarıda belirtilen adımları uygulayarak engelleyebilmektedir. Engelleme işlemi sonrasında yeniden görüşebilmek adına bu engeli kaldırmak isteyen kullanıcılar olabilmektedir. Daha önce arama engelleme işlemi ile engellenen bir numaranın engeli şu şekilde kaldırılabilmektedir:

  • Cep telefonunuzun “Ayarlar” menüsünü açınız.
  • Orta kısımda yer alan “Telefon” seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfada yer alan “Aramalar” bölümünü bulunuz.
  • Bu bölüm içerisinde yer alan “Engellenenler” seçeneğine tıklayınız.
  • Listeden kaldırılmasını istediğiniz numarayı sola doğru kaydırınız.
  • Açılacak olan “Engelleme” butonuna tıklayınız.

Belirtilen adımların sonucunda numaranın engeli kalkmış olacaktır. Bu yöntem kullanılarak engellenenler listesinde yer alan tüm numaralar görüntülenebilecektir. Bunun dışında ise iPhone Arama Engelleme Nasıl Yapılır? bölümü içerisinde anlatıldığı şekliyle engelleme kaldırılabilir. Engellenmiş numara için uygulanacak adımlar sonucunda “Bu Arayanı Engelle” butonunun yerine “Bu Arayanı Engelleme” şeklinde bir buton yer alacaktır. Bu butonu kullanarak da engellemeyi kaldırabilirsiniz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*