Bist 100
9.733,84 0%
DOLAR
32,53 -0,07%
EURO
34,81 -0,17%
ALTIN
2.410,91 -0,29%

İnstagram Çoklu Hesap Girişi Nasıl Kullanılır

Instagram'da çoklu kullanıcı oturumu açmakla ilgili hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, instagram'da aynı anda birden fazla hesap nasıl yönetilir? nasıl çoklu hesap kullanılır onları sizler için derledik.

Yayın Tarihi: 01.12.2020 15:26
Güncelleme Tarihi: 01.12.2020 15:26

İnstagram Çoklu Hesap Girişi Nasıl Kullanılır

İnstagram Çoklu Hesap Açma Sosyal medya platformlarının bazıları kullanıcılar için yalnızca kişisel paylaşım alanları olarak görev yapmamaktadır. Birçok kullanıcı profesyonel anlamda yürüttükleri işlerini bu platformlar aracılığıyla ilgili kitlelerin hizmetine sunmaktadır.
Sosyal medya platformlarında gerçekleştirilen profesyonel işlere bakıldığında en fazla tercih edilen platformun İnstagram olduğu gözlemlenebilmektedir. Görsel ögelerin ön plana çıktığı bir platform olması sebebiyle firmalar ve müşterilerin daha fazla tercih ettiği bir yer olmaktadır. Instagram üzerinden yürütülen işler için yaratılmış olan hesaplar, büyük oranda sosyal medya yöneticilerine emanet edilmektedir. Bu yöneticiler ise aynı anda birçok farklı firmanın sosyal medya hesabını yönetebilmektedir. Kendi kişisel hesabı ve yönettiği diğer hesaplar bir araya geldiğinde şifre bilgileri ve giriş işlemleri konusunda da bazı aksaklıklar oluşabilmektedir. Instagram, böyle sorunlara engel olabilmek adına İnstagram çoklu hesap girişi adında bir özellik sunmuştur.

İnstagram Çoklu Hesap Girişi Nedir?

Çoklu hesap girişi ismiyle tanımlanan özellik, anlaşılabileceği üzere aynı anda birden fazla İnstagram hesabına erişim sağlanabilmesi anlamına gelmektedir. İnstagram platformunu kişisel hesabı dışında ek hesaplarla birlikte kullanan kullanıcılar için bu özellik büyük önem taşımaktadır. Sürekli olarak hesaplar arasında geçiş yapılmasına engel olurken, kapalı konumda bulunan hesaba gelen bildirimler anlık olarak takip edilebilmektedir.

İnstagram Çoklu Hesap Girişi Neden Kullanılır?

Belirtilen özellik sıklıkla birden fazla hesabı yönetme durumlarında kullanılmaktadır. Yönetilecek hesap sayısının yüksek olması, kullanıcıları şifre ve giriş işlemleri ile uğraşma sebebiyle zorlamaktadır. Bu özellik, yönetilen tüm hesapları tek bir hesaba bağlamaktadır. Bu sayede yalnızca bir hesabın şifresinin bilinmesi yeterli olmaktadır.
Farklı bir cihaz ile yönetilen hesaplara giriş ihtiyacı doğduğunda, tümünün giriş bilgilerinin girilmesi kullanıcılar için büyük bir yük olarak görülmektedir. Çoklu hesap girişi ismiyle bilinen özelliğin kullanılması ile birlikte yalnızca bir hesabın giriş işlemlerinin yapılması yeterli olmaktadır. Belirlenen ana hesaba giriş yapıldıktan sonra bağlı olan diğer hesaplara otomatik olarak giriş sağlanmaktadır.

İnstagram Çoklu Hesap Girişi Nasıl Yapılır?

İşlemin gerçekleşebilmesi için öncelikle aynı instagram uygulaması üzerinde birden fazla hesabın açık olması gerekmektedir. Birden fazla hesabın aynı anda nasıl açık olabileceğini bilmeyen kullanıcılar şunları uygulamalıdır.

 • Instagram uygulamasını açınız.
 • Sağ alt köşedeki profil fotoğrafına bası tutunuz.
 • Açılan menüde yer alan “Hesap Ekle” butonuna tıklayınız.
 • Kullanmış olduğunuz diğer hesaba giriş yapınız.

Aynı anda birden fazla hesaba giriş sağlandıktan sonra hesapları bir ana hesaba bağlamak için şunlar yapılmalıdır.
İnstagram uygulamasını açınız.

 • Sağ alt köşedeki profil fotoğrafına tıklayınız.
 • Sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayınız.
 • Alt kısımdan “Ayarlar” butonuna tıklayınız.
 • “Girişler” bölümü altında yer alan “Çoklu Hesap Girişini Ayarla” seçeneğine tıklayınız.
 • Girişi Kolaylaştır sayfasında yer alan hesaplar içerisinden bir ana hesap belirleyiniz. (Belirlemiş olduğunuz hesabın şifresi ile birlikte tüm hesaplara giriş yapabileceksiniz.)
 • Ardından “İleri” butonuna tıklayınız.
 • Güvenlik Hatırlaması ismiyle görüntülenen uyarı mesajını “Tamam” butonuna tıklayarak geçiniz.
 • Ana hesapla giriş yapıldığında otomatik açılmasını istediğiniz hesapları “Hesapları Seç” sayfasından belirleyiniz ve ardından “İleri” butonuna tıklayınız.

Belirtilen adımların uygulanması durumunda belirlemiş olduğunuz hesaplar ana hesaba bağlanacaktır. Giriş işlemleri için ana hesabın kullanılması yeterli olacaktır. Uygulama üzerinden gerçekleştirilen “Çıkış Yap” işlemi esnasında da tüm hesaplardan aynı anda çıkış yapılacaktır. Bu özellik şuan yalnızca mobil uygulama tarafından kullanılabilmektedir. İnstagram internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek giriş işlemlerinde işe yaramayacaktır.
Kullanılan birçok İnstagram hesabının giriş işlemi tek bir hesap üzerinden gerçekleşebildiği gibi, manuel olarak ayrı ayrı giriş imkânı da devam etmektedir. Ana hesaba bağlandığı için yalnızca ana hesap üzerinden girilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.