İkinci El Arabaya Kredi Çekilebilir mi ?

İkinci El Arabaya Kredi Çekilebilir mi ?

İkinci El Taşıt Kredisi ile Otomobil satın almak isteyen, fakat yeterli yada hiç bütçesi olmayan tüketiciler bu sebeple bankaların sunduğu Taşıt Kredilerinden faydalanmaktadırlar. Bu sebeple özellikle de ikinci el araba almak isteyen tüketiciler ikinci el arabaya kredi çıkar mı ? sorusuna da yanıtlar aramaktadırlar. Kendi birikimi olmayan, fakat yine de araç sahibi olmak isteyenler ikinci el uygun araç bularak bankalardan çektikleri krediler ile satın alma işlemini gerçekleştirebiliyor. Aylık gelirinize bağlı olarak bütçenizi sarsmadan uygun vade ve faiz oranları ile ile bankalardan alacağınız araba kredisi sayesinde hayallerinizdeki araca sahip olabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Hakkında Bilgi

İkinci el araçlar için kullanılmak istenilen kredinin yaş sınırına dayalı olan bilgilerine değinmeden evvel, öncelikle bu kredi türünün ne olduğunu anlatalım. Taşıt kredileri, bankalar tarafından tüketicilere sağlanan sıfır veya ikinci el araçlar için farklı şartları, vade ve faiz oranları olan  bir kredi türüdür. Doğru bir bilgi verecek olursak; sıfır araç kredileri, ikinci el taşıt kredisine göre daha avantajlı ve kolay alınabilmektedir. Daha farklı bir şart örneğini sunacak olursak; ikinci el taşıt kredisi kapsamında araç yaşı sınırlaması bulunmaktadır. Sıfır araçlarda ise durum biraz daha farklıdır, araçlara rehin koyarak bankalar sıfır araç kredisi vermektedirler. Taşıt kredisi verirken Aracın gerçek değeri, kasko değeri baz alınarak hesaplanmaktadır ve bu doğrultuda bir kredi kullanım olanağı oluşmaktadır, son yapılan ötv zamlarından sonra bazı araçların satış bedeli 500 bin TL iken kasko değeri 250 binlerde kalabiliyor. Buna’da yakın zamanda bir çözüm bulunur umarım ve kredi maduriyeti yaşanmaz.

İkinci El Araba Kredisinde Yaş Sınırı

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere ikinci el otomobiller için yaş sınırlaması bulunmaktadır. Yani ikinci el bir araç için kredi başvurusunda bulunmanız halinde ilgili bankanın prosedürlerine bağlı olarak yaş sınırı sorunu karşınıza çıkabilir. Bankalar tarafından sunulan cazip ve uygun faizli taşıt kredilerini kullanarak ikinci el araç almak için belirli bir yaş aralığına sahip araçlar tercih etmeniz gerekmektedir. Normalde kredi kapsamında yer alan ikinci el taşıtların yaş şartı durumları bankadan bankaya değişen bir prosedürdür. Fakat genel bir ortalama yapacak olursak, bankalar genellikle 5 ve 8 yaşından büyük araçlar için kredi vermekten kaçınmaktadırlar. Bu nedenle bankalardan ikinci ele yönelik taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız, ilgili aracın 8 yaşından büyük olmamasına dikkat etmelisiniz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*