Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Twitter Hesabına Giriş Yapan Cihazları ve konumları Görme

Twitter hesabıma nerelerden giriş yapılmış ? , Twitter hesabıma hangi cihazlardan (telefon , tablet, bilgisayar gibi) giriş yapılmış bunları bulmak istiyorsanız, haberimiz sizin için biçilmiş kaftan!

Yayın Tarihi: 02.12.2020 14:40
Güncelleme Tarihi: 02.12.2020 14:40

Twitter Hesabına Giriş Yapan Cihazları ve konumları Görme

Twitter hesabıma nerelerden giriş yapılmış ? , Twitter hesabıma hangi cihazlardan (telefon , tablet, bilgisayar gibi) giriş yapılmış bunları bulmak istiyorsanız, haberimiz sizin için biçilmiş kaftan! Birçok insanın çeşitli sosyal medya platformlarında hesapları bulunmaktadır. Oluşturulan hesapların öncelikli olarak güvenliğinin sağlanması adına güç bir parolaya sahip olması gerekmektedir. Kişisel kullanımlar için dizayn edilen hesaplar, bazı durumlarda birden fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.
Kullanılan hesaba giriş için gerekli olan parolaların farklı kişilere verilmesi ilk aşamada sorun yaratmasa da ilerleyen süreçlerde kullanıcılar tarafından pek istenmemektedir. Kişisel görüşmeleri de içerisinde barındıran platformlar kişilere özel olarak kalmak için güçlü güvenlik önlemleri ile korunmaktadır. Parolasını farklı bir kullanıcıya veren ve daha sonrasında değiştiren kullanıcıların aklında acaba hala hesabıma erişim sağlayabiliyor mu sorusu takılı kalmaktadır. Bu ve benzeri durumlarla karşı karşıya kalan kullanıcılar için, Twitter hesabına giriş yapan cihazları görme işlemi önemli olmaktadır.

Twitter Hesabına Giriş Yapanları Görme Neden Kullanılır?

Twitter Hesabına Giriş Yapanları Görme özelliğinin kullanılmasındaki en temel sebep güvenlik endişesidir. Kullanıcılar bazı durumlarda parolalarını ikincil kişilerle paylaşmaktadır. Bunun sonrasında ise hesabın güvenliğinden endişe duyulmaktadır. Bu doğrultuda kullanımlar esnasında endişeler devam etmekte, özgürce sohbet ve paylaşım yapılamamaktadır.
Hesabına farklı bir kullanıcı tarafından erişim sağlanabileceği düşüncesine hakim olan kişiler, bu durumdan emin olmak istemektedir. Bu sebeple hesaba bağlı olan cihazlar ve uygulamalar kontrol edilirken, geçmişte oturum açmış olan cihazlara ilişkin bilgiler de gözden geçirilmektedir.

Twitter Hesabına Giriş Yapanları Nasıl Görebilirim ?

Güvenlik konusunda içerisinde endişe barındıran kişilerin izlemesi gereken adımlar şu şekildedir:
Mobil uygulama için,

 • Twitter uygulamasını açınız.
 • Hesabınıza giriş yapınız.
 • Sol üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayınız.
 • Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayınız.
 • Hesap seçeneğine tıklayınız.
 • Uygulamalar ve oturumlar seçeneğine tıklayınız.
 • Hesabınızda aktif olan oturumu görüntülemek için “Oturumlar” seçeneğine tıklayınız. Bilginiz dâhilinde olmayan kullanımlar söz konusu ise “Gösterilen cihazdan çıkış yap” seçeneğini kullanarak oturumu sonlandırınız.
 • Hesabınızda daha önceden gerçekleştirilen kullanımları görüntülemek için “Hesap erişim geçmişi” seçeneğini kullanınız.

İnternet tarayıcısı için,

 • Twitter internet sitesini açınız.
 • Sol menüdeki “Daha fazla” seçeneğine tıklayınız.
 • “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklayınız.
 • “Güvenlik ve hesap erişimi” seçeneğine tıklayınız.
 • “Uygulamalar ve oturumlar” seçeneğine tıklayınız.
 • Yukarıda belirtilen bilgilere bu sayfa üzerinden de erişebilirsiniz.

Bilginiz dışında gerçekleştiğini düşündüğünüz tüm giriş işlemlerini bu seçenekler aracılığıyla sonlandırınız. Ardından hesabınızın parolasını yeniden değiştiriniz. Yeni oluşturacağınız parolayı güçlü karakterlerden oluşturunuz. Bunların dışında ise hesabınıza bağlı olan mail adresini de değiştirerek güvenlik ağını geliştirebilirsiniz.
Uygulanan adımlar hesap güvenliğini sağlama noktasında önemli rol üstlenecektir. Fakat hesabınızın daha da güvenli olmasını istiyorsanız, İki faktörlü kimlik doğrulaması özelliğini aktif ediniz. Bu özellik güvenlik seviyesini mümkün olan en yüksek düzeye taşıyacaktır. Belirtilen özellik, kimlik doğrulama konusunda ek adımlar sunarak usulsüz gerçekleştirilen giriş işlemlerine engel olmaktadır.