Spotify Şarkı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Spotify Şarkı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Spotify, müzik dinleme servisleri arasında en fazla kullanılanlardan biridir. Müzik dinlemek isteyen kullanıcılara, kolay bir şekilde birçok müziğe erişim imkânı sağlarken, ekstra birçok özellikle de kullanımı daha eğlenceli hale getirmektedir. Spotify şarkı gizleme özelliği de bunlar arasında yer alan bir özelliktir.
Spotify şarkı gizleme özelliği, diğer müzik listelerinde yer alan ve tercih dışı kalan müziklerin listede bulunsa bile dinlenmemesini sağlar. Spotify üzerinde oluşturulan müzik listeleri, pek çok kullanıcı tarafından beğenilmekte ve dinlenmektedir. Bu liste içerisinde yer alan bazı müzikleri dinlemek istemeyen kullanıcılar ise başkasına ait bir liste olduğu için bu müzikleri silememektedir. Bu sebeple tercih dışı kalan müzikleri dinlemek istemeyen kullanıcılar şarkı gizleme özelliğini kullanmaktadır.

Spotify Şarkı Gizleme Nasıl Yapılır ?

Başka kullanıcılar tarafından oluşturulmuş hazır müzik listelerini dinlemek, bu listeler içerisinden yeni müzikler keşfetmek isteyen kullanıcılar bulunmaktadır. Dinlemek için başlatılan bu müzik listeleri, dinleyen kullanıcının beğenisi dışında kalan müzikleri de içerebilmektedir. Liste içerisinde yer alan diğer müzikleri beğenen ve daha sonra da bu listeyi dinlemek isteyen kullanıcılar, beğenmedikleri müzikleri listeden kaldırmak istemektedir. Beğenilmeyen müzikleri, müzik listesinden kaldırmak için uygulanması gereken adımlar aşağıda belirtilmiştir.

  • Öncelikle Spotify hizmetini kullandığınız cihazınız üzerinden Spotify uygulamasını açınız.
  • Düzenleme yapmak istediğiniz müzik listesini açınız.
  • Listede yer almasını istemediğiniz müziğe geliniz.
  • Sağ kısımda yer alan üç nokta simgesine tıklayınız.
  • Açılan seçenekler içerisinden “Şarkıyı Sakla” seçeneğine tıklayınız.

Belirtilen adımların uygulanması durumunda müzik listesinde yer almasını istemediğiniz müziği gizlemiş olacaksınız. Bu işlem yalnızca sizin hesabınız üzerinden gerçekleşecektir. Kullanıcının müzik listesinde diğer kullanıcılar için herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır.

Spotify Şarkı Gizleme Nasıl İptal Edilir?

Müzik listeleri içerisinde tercih dışı kalan müziklerin nasıl gizlenebileceği konusundaki bilgiler yukarıda verilmiştir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra fikri değişen, gizlediği şarkıyı da müzik listesinde dinlemek isteyen kullanıcılar olabilecektir. Böyle bir durumda kullanıcıların uygulamış oldukları Spotify şarkı gizleme işlemini iptal etmeleri gerekecektir. Bunun için uygulanması gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

  • Mobil cihazlar üzerinden bu işlemi iptal etmek için öncelikle Spotify mobil uygulamasını açınız.
  • Uygulamanın sağ üst kısmında yer alan Ayarlar simgesine tıklayınız.
  • Açılan seçenekler içerisinden “Çalma” başlıklı bölümü bulunuz.
  • Bu bölüm içerisindeki “Çalınamayan parçaları/şarkıları göster” seçeneğine tıklayınız.

Bu adımların sonucunda ulaşılacak olan liste içerisinden gizlediğiniz müzikleri görüntüleyebilir, yeniden müzik listesinde yer almasını istediğiniz müziği belirleyebilirsiniz.Bunlarda ilginizi çekebilirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

*