Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

2 milyon TL konut kredisi için banka aylık taksit miktarını açıkladı

Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasında 2 milyon liraya varan kredi ödemesi yapıyor.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 12:55
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 12:55

2 milyon TL konut kredisi için banka aylık taksit miktarını açıkladı

Elinde nakdi olmayan ancak kiradan kurtulup ev sahibi olmayı kafasına koyan vatandaş, yüksek miktarı sunan konut kredisi kampanyalarını takip ediyor. Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası da bu kapsamda önemli bir referans noktası oluşturacak kampanyasını açıklamış bulunuyor. Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasında 2 milyon liraya varan kredi ödemesi yapıyor.

Konut kredisi kullanarak ev satın alma eğilimi, yükselen faiz oranları ile birlikte hayaller arasında yer almaya başladığı şu günlerde alınacak olan kredinin geri ödemesi imkansız hale gelmiş gibi duruyor. Bilindiği üzere zorda kalınmaması adına çekilen kredinin aylık taksitinin, krediyi kullanan bireyin geliriyle orantılı bir şekilde işlemesi gerekiyor. Bu kapsamda bankalar, zaman zaman düzenlediği kampanyalar ile birlikte yüksek miktarlı konut kredisi imkanı sağlayabiliyor.

KONUT

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Kamu bankası devi Ziraat Bankası resmi internet sitesinde, ev sahibi yaptıracak olan konut kredisi kampanyasını paylaştı. Bilindiği üzere yüksek miktarlı konut kredileri, yüksek gelir kazanan bireyi ilgilendiriyor. Birey yüksek gelirini ispat ettiği anda bu kredi kampanyasına dahil olabiliyor. Ziraat Bankası 2 milyon liraya varan konut kredisi desteğini 120 ay vade imkanı ile sunuyor. Zaman zaman konut sektörüne destek veren Ziraat Bankası, ucuz konut kredisi imkanını sunarken, yeni düzenlenen kampanya ile tekrardan kapıları araladı.

3.89 FAİZ'lLİ KONUT KREDİSİ

Konut kredisi faizlerinin 4,44 oranlara ulaştığı günümüzde Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasında 3.89 faiz oranını tanıttı. Banka tarafından yapılan açıklama da 2 milyon TL'ye kadar konut kredisi faizinin 3,89 olduğunu güncelledi. Banka hesaplama aracı tarafından yapılan hesaplama şu şekilde belirlendi.

KONUT KREDİSİ

• Kredi Tutarı: 2.000.000 TL

• Vade: 120 Ay

• Faiz Oranı: %3,89

• Aylık Taksit Tutarı: 78.606,51 TL

• Yıllık Maliyet Oranı: %58.668

Yüksek maliyetli evler için satın alınma imkanı sunan Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasında 2 milyon TL'ye kadar sunulan ödemeler, aylık geliri yüksek olan bireye verilecek iken, daha düşük tutardaki ödemelerden gelirine göre faydalanılma imkanı sağlandığı Banka tarafından açıklandı. Ziraat Bankası konut kredisi kampanyasında sunulan faiz oranlarının bireye göre değişkenlik gösterebileceği de açıklamalarda yer aldı.