Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,85 0,01%
EURO
35,14 -0,02%
ALTIN
2.433,9 -0,48%

2+1 3+1 evler ayda 6 bin 964 TL- 8 bin 651 TL taksitle! Hemen e-devlete girin

TOKİ tarafından e-devlet üzerinden başvuruların açıldığı bir çok proje açıklaması yapılmaya devam ederken, bu projeler, uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı sunmaya devam ediyor.

Yayın Tarihi: 24.05.2024 18:38
Güncelleme Tarihi: 24.05.2024 18:38

2+1 3+1 evler ayda 6 bin 964 TL- 8 bin 651 TL taksitle! Hemen e-devlete girin

Türkiye’de konut fiyatları gün geçtikçe artmaya devam edeceğe benziyor. Kıyıda köşedeki yatırımı konut almaya yetmeyen yatırımcı, kredilere başvursada faiz artılı da hüsran yaratabiliyor. Özellikle de kiralarda yüzde 25 artış kararının da Temmuz ayında kaldırılacak olması konut piyasasını hızlandıracağa benzerken devreye giren TOKİ, yeni konut projeleri ile oldukça dikkat çekiyor.

TOKİ tarafından e-devlet üzerinden başvuruların açıldığı bir çok proje açıklaması yapılmaya devam ederken, bu projeler, uygun fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı sunmaya devam ediyor. TOKİ tarafından son yapılan açıklamada 2 ilde yeni konut projesi için başvuruların açıldığı belirtilmiş bulunuyor. İşte başvuru şartları ve detayları:

tl

Çorum ve Kastamonu’da başvuruya açılan 2+1 ve 3+1 daireler oldukça yoğun bir ilgiya maruz kalacağı tahmin ediliyor. TOKİ resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre 8,651 TL taksit ile ev sahibi olma imkanı sunulacağı belirtilmiş bulunuyor.

TOKİ programları başvuru şartları

• Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

• Başvuruda bulunan kişinin, kendisi, eşi ve velayet altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız bir konutunun olmaması gerekmektedir.

• Başvuru sahibinin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve konut kredisi kullanmamış olması gerekmektedir.

• Hane halkından bir kişinin başvuru yapabileceği açıklanırken, yapılan diğer başvuruların kabul edilemeyeceği detayı mevcuttur.

TOKİ BAŞVURULARI

Projeye başvuru yapılacak olan ilde en 1 senedir ikamet etmesi gerekmekte iken ikamet kaydının da bu il sınırları içerisinde olması şartı mevcuttur. Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, başvuru tarihleri arasında yetkili banka şubelerine başvuru bedelini ödeyerek, başvurdukları kategori ile ilgili "Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi"ni imzalayacaklardır.