Bist 100
10.412,35 2%
DOLAR
32,3 -0,03%
EURO
35,14 0,51%
ALTIN
2.393,07 -0,42%

WhatsApp’tan yeni özellik! Mesajlar bir aya kadar sabitlenebilecek!

WhatsApp, bir mesajı bir aya kadar sohbetlerinizin en üstüne sabitleme özelliğini sunmaya başladı. Meta, mobil Facebook Messenger uygulamasının zaten sahip olduğu bu özelliğin şimdi kullanıcılara sunulduğunu açıkladı. İşte ayrıntılar...

Yayın Tarihi: 13.12.2023 11:30
Güncelleme Tarihi: 13.12.2023 11:30

WhatsApp’tan yeni özellik! Mesajlar bir aya kadar sabitlenebilecek!

WhatsApp’tan yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Son olarak, verileri sınırsız depolama özelliğini kaldırarak kullanıcılarını üzen WhatsApp, şimdi de mesajlara 30 güne kadar sabitleme özelliğini kullanıma sundu.

WhatsApp, bunu yapmak için kullanıcıların bir mesaja uzun basmaları ve "Sabitle" seçeneğine dokunmaları gerektiğini belirtti. Bir sabitleme için varsayılan süre bir hafta ama kullanıcılar bunu 24 saat ya da 30 gün olarak değiştirmeyi seçebilecek.

whatsapp

ANKETLER VE VİDEOLAR DA SABİTLENECEK

Öte yandan, mesajları sabitlemenin yanı sıra yani bir anketi, görsel ve bir videoyu da sabitlemek mümkün olacak.

Geçtiğimiz yıl Meta, WhatsApp'ı dünyanın diğer bölgelerinde olduğu gibi Amerika’da da popüler hale getirmek için bir pazarlama atağı başlatmış ve devamlı yeni özellikler sunmaya başlamıştı.

Bu özellikler arasında, dinlendikten sonra kaybolan sesli mesajlar ve kilitli sohbetleri gizleme özelliği gibi gizlilik odaklı olanlar da bulunuyor. Meta; aynı zamanda, bu ayın başlarında iOS kullanıcıları için WhatsApp'ta tam kaliteli görüntü ve video paylaşımı da sunmaya başladı.