Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

MİT'ten terör operasyonu! PKK'nın sözde sorumlusu etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK’nın uyuşturucu ticareti ve kara para aklama faaliyetlerinin sözde sorumlusu “Rızgar Suvar” kod adlı Yadin Bulut’u Irak’ın kuzeyinde düzenlediği nokta operasyonla öldürdü. Bu operasyon, terör örgütünün finans kaynaklarına büyük bir darbe indirdi.

Yayın Tarihi: 10.11.2023 14:40
Güncelleme Tarihi: 10.11.2023 14:40

MİT'ten terör operasyonu! PKK'nın sözde sorumlusu etkisiz hale getirildi

MİT’in başarılı operasyonu, terör örgütü PKK/KCK’nın uyuşturucu ticareti ve kara para aklama faaliyetlerine büyük bir darbe indirdi. Terör örgütü PKK/KCK'nın uyuşturucu ticareti ve kara para aklama faaliyetlerinin sözde sorumlusu Yadin Bulut'u Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyonla MİT tarafından etkisiz hale getirdi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terörist Yadin Bulut, 2015’te PKK/KCK’nın kırsal kadrolarına katıldı, Irak’ın kuzeyindeki Kandil ile Hakurk-Avaşin’de faaliyetlerini sürdürdü.

Terör örgütü PKK/KCK’nın başlıca gelir kaynakları arasında bulunan uyuşturucu ticareti ile kara para trafiğini yöneten sözde sorumlulardan olduğu belirlenen Yadin Bulut, uyuşturucu sevkiyatı amacıyla harekete geçtiğinin öğrenilmesi üzerine MİT’in düzenlediği nokta operasyonla Irak’ın kuzeyinde etkisiz hale getirildi.

Operasyonda, teröristin yanında bulunan çok sayıda silah, mühimmat ve uyuşturucu madde de ele geçirildi.

TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR

MİT’in Irak’ın kuzeyinde düzenlediği operasyon, Türkiye’nin terörle mücadelesindeki kararlılığını bir kez daha gösterdi. Türkiye, terör örgütü PKK/KCK’nın hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet gösteren tüm unsurlarını etkisiz hale getirmek için her türlü imkanı seferber ediyor.

Türkiye, terör örgütünün finans kaynaklarını kurutmak, lojistik desteklerini kesmek ve lider kadrosunu yok etmek için yoğun bir istihbarat çalışması yürütüyor.

Türkiye, terör örgütüne karşı uluslararası işbirliği ve dayanışma çağrılarını da sürdürüyor.

Türkiye, terör örgütü PKK/KCK’nın tamamen ortadan kaldırılması için mücadelesini kararlılıkla devam ettireceğini vurguluyor.