Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

KABİNE TOPLANDI! Emekli ikramiye ödemeler bitti sanılıyordu! Esas şimdi başlıyor

Bugün kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenecek olan kabile toplantısında özellikle de çalışmayan SSK BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerine verilen Cumhuriyet ikramiyesi ile alakalı ek düzenleme konusu gündemde olacak.

Yayın Tarihi: 20.11.2023 14:37
Güncelleme Tarihi: 20.11.2023 14:37

KABİNE TOPLANDI! Emekli ikramiye ödemeler bitti sanılıyordu! Esas şimdi başlıyor

Bugün kabine toplantısı gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında düzenlenecek olan kabile toplantısında özellikle de çalışmayan SSK BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklilerine verilen Cumhuriyet ikramiyesi ile alakalı ek düzenleme konusu gündemde olacak. 5000 TL emekli ikramiyesi alamayan ÇKS üyesi emekliler için düzenlemenin genişletileceği tahmin ediliyor.

KABİNE TOPLANTISI KONUSU ÇKS EMEKLİLERİ OLACAK

Bugün kabine toplantısı Erdoğan'ın öncülüğünde bir kere daha toplanacak. İsrail -Gazze Savaşı, rehineler dış Gündem olarak detaylandırılacak iken iç gündemde ise yine ekonomi gündemi konuları ele alınacak. Aralık ayında toplanması planlanan asgari ücret tespit komisyonunun yapacağı hesaplamaların da yapılacağı kabine toplantısı pazarlığında 5000 TL emekli ikramiyesi için ek düzenleme de konuşulacak.

fr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz ay düzenlenen kabine toplantısı öncesinde Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında emekliye Tek seferlik 5000 TL ikramiye müjdesi verilmişti. Alınan bu karar ile çalışmayan emeklilere ayın 15'ine kadar ₺5.000 ödemeler tamamlandı. Dul ve yetim aylığı faydalanıcıları ise hisselerine göre emekli ikramiyesinden payını aldı. Yüzde 75 hissesi olan vatandaşa 3750 TL ödeme yapılırken, %50 hissesi olanlara ise 2500 TL, %25 hisse sahibi olan Dul ve yetim maaşı alanlar 1250 TL emekli ikramiyesi ödemesi aldı.

dd

ÇİFTÇİYE 5.000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ VAR MI?

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın geçtiğimiz günlerde 5.000 TL emekli ikramiyesi ile alakalı yaptığı açıklaması sonrasında hükümet harekete geçti. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı çiftçilerin çalışan emekli olarak kabul edildiği ve bu kapsamda 5.000 TL ikramiyeden faydalanamadığını belirterek kaydı olup da çalışmayan emeklilerin mağdur olduğu belirtildi. Çiftçilerin AK Parti'ye taleplerini ilettiği belirtilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Mehmet Şimşek ve Bakan Vedat Işıkhan arasında düzenlenecek olan toplantıda sonuçlar açıklanacağı belirtiliyor. Toplantı sonrasında yapılacak olan açıklamada çalışmayan emeklinin belirlenmesi için de çalışmaların tamamlanacağı ön görülüyor