Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,72 1,37%
EURO
35 0,25%
ALTIN
2.431,78 2,22%

İlkokul mezunlarına müjde! Devlet Su İşleri KPSS’siz personel alımı yapacak

İlkokul mezunu olan vatandaşlara müjdeli haber verildi! Devlet Su İşleri, ilkokul, ortaokul ve lise mezunu personel alımı yapacak. Farklı iller kapsamında KPSS şartsız personel alımının detayları belli oldu...

Yayın Tarihi: 16.11.2023 11:39
Güncelleme Tarihi: 16.11.2023 11:39

İlkokul mezunlarına müjde! Devlet Su İşleri KPSS’siz personel alımı yapacak

Devlet Su İşleri'nden ilkokul, ortaokul ve lise mezunlarına müjdeli haber verildi. KPSS şartı aranmadan personel alımı yapılacağı açıklandı. Eğer sizler de en az ilkokul mezunuysanız, DSİ'de işiniz hazır. Herhangi bir KPSS puan türünden puan almış olmanıza gerek yok! DSİ bu personel alımını KPSS şartsız yapıyor. 

Devlet Su İşleri'nin yayımlamış olduğu personel alımında tüm detaylar belli oldu. Başvurular 17 Kasım saat 23:59’a kadar sürebilecek. İşte Devlet Su İşleri personel alımı ile ilgili tüm detaylar...

DEVLET SU İŞLERİ PERSONEL ALIM ADAY KRİTERLERİ

Devlet Su İşleri tarafından aktarılan bilgiler kapsamında bu iş alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların mezuniyet şartları şu şekilde dile getirildi:

Başvuruda bulunacak olan adaylar son başvuru tarihinden önce Ziraat teknolojileri meslek lisesi, Tarım meslek mesleki, Teknik eğitim liselerinin; tarım teknolojileri, tarım alanı, bahçe bitkileri, süs bitkileri, tarla bitkileri, tarım alet ve makineleri, peyzaj dallarından herhangi birisinden mezun olması veya MEB onaylı şekilde Bahçıvanlık sertifikasına sahip olması gerekiyor.

DEVLET SU İŞLERİ PERSONEL ALIM DETAYLARI

Devlet Su İşleri kapsamında yayınlanan personel alımı ilanına göre kura sonucu adayların atanmaya hak kazanıp kazanmayacağı belli olacak. Kazanan adaylar ise DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Kars ili faaliyet alanında istihdam edecek. DSİ personel alımları ise bahçıvan mesleği kapsamında yapılacak. Yapılacak alımlarda adaylardan KPSS şartı aranmıyor. Başvuracak olan adayların ise en az ilkokul en fazla ise lise mezunu olması şartı bulunuyor. Bahçıvan mesleği kapsamında yapılacak olan alımların daimi olacağı da aktarılanlar arasında.