OnePlus 7T İncelemesi

OnePlus 7T İncelemesi

OnePlus 7T pürüzsüz 90Hz ekran, mükemmel performans ve hızlı şarj olan bataryası ile yeni Android telefon. Ancak sınıfının lideri bir kameranın veya cepte taşınabilir bir tasarımın peşindeyseniz, OnePlus 7T sizin için uygun olmayabilir.

OnePlus 7T Tasarım özellikleri

OnePlus 7T, eğimli 3D cam arka yüzü ve diğer dış görünüşleriyle Çin mekezli firmanın önceki telefonlarının çoğuna benzerlik gösteriyor. Ancak arka yüzeyinde devasa ve dairesel üçlü kamera yığınını fark ettiğinizde yeni bir cihaza baktığınızı anlayacaksınız.
Sadece güzel bir telefonla değil, aynı zamanda işlevsel bir telefonla da karşımıza çıkan OnePlus, cihazlarını hem önceden uygulanmış ekran koruyucusu hem de yüksek kaliteli şeffaf TPU kılıfı ile birlikte kutuda gönderen tek telefon üreticilerinden biri olmaya devam ediyor. Bu özelliği sayesinde şimdiye kadar kullandığımız en iyi paket olarak karşımıza çıkıyor.

OnePlus 7T Ekran Özellikleri
OnePlus, bu yılın başlarında OnePlus 7 Pro‘da tanıttığı Fluid AMOLED ekran için tanıdık bir alıntıya sahip. Teknik olarak, fiziksel düzeyde bir 7T’nin kullanımı bugün satın alabileceğiniz diğer cihazların çoğundan daha hızlı değil. Ancak sahip olduğu 90Hz’lik panel sayesinde gerçekten de öyle hissettiriyor.
7T’nin en yüksek ekran parlaklığı 474 nit oranına sahip. 7T, bu değerlerle Liquid Retina LCD ile çalışan iPhone 11’in 652 nitinin ve Galaxy S10’un 611 nit’inin çok altında. Ancak bu ekstra parlaklığa yalnızca en güneşli günde ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun dışında bu oran, oldukça yeterli olacaktır.
Renk doğruluğu söz konusu olduğunda, varsayılan canlı renk profiline ayarlanan 7T, test edilen iPhone 11 Pro ile aynı 0,27’lik Delta-E skorunu sunarak gerçeğe yakın tonları gösteriyor. OnePlus‘ın sRGB renk alanının %155,1’i, iPhone 11 Pro’nun %117,1’ini yok etti. Bu da en azından 7T ile biraz daha doygun renkler elde edeceğiniz anlamına geliyor.

OnePlus 7T Kamera Özellikleri

OnePlus 7T, OnePlus 7 Pro‘nun birincil, Sony kaynaklı 48 MP sensörünün yanı sıra 16 MP, 117 ° ultra geniş açısını devralıyor. Orijinal olarak OnePlus 7 serisinde bulunan aynı 16 MP ön kamera, Pro modelindeki gibi motorlu, açılır bir mekanizmadan ziyade size bir çentikle bakıyor.
7T’de en sevdiğimiz özellik ise Makro Modu. Beklediğiniz gibi Makro Modu, en küçük ayrıntılara göz atmanıza yardımcı olarak, başka herhangi bir cihazda bulanık bir karmaşa yaratacak yakın fotoğrafları çekmenize olanak tanıyor. Makro Modu ile elde edebileceğiniz perspektif, kimseyi süper güçlü bir DSLR lens kullandığınızı düşünmeye ikna etmeyecek olsa da bu özellik yine de oldukça etkileyici görünüyor.

OnePlus 7T Performans Özellikleri
OnePlus 7T ve 7 Pro arasında beklenmedik tutarsızlık ise 7T’nin daha yeni, daha ucuz ve hızlı olması. 7T, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 855 Plus çip üzerinde bir sistemi barındırıyor.
Standart 855 ve Plus modelleri arasındaki farklar yok denecek kadar azdır ancak ölçülebilir boyutlardadır. Her iki 855 yongasından dördü, düşük güç gerektiren görevler için tasarlanmış ve diğer dördü ise performans için tasarlanmış sekiz çekirdek içerir. Bu dördü arasında en yüksek saat hızına sahip bir Prime çekirdek yer alır ve 855 CPU’da 2.84GHz’den 2.96GHz’e kadar en büyük artışı gören Prime çekirdeğidir.
Ek olarak, 855 Plus Adreno 640 GPU, artırılmış saat hızı sayesinde normal 855’in içindeki GPU’dan %15 daha hızlı grafik işleme kapasitesine sahiptir. Tüm bunların sonucu, her şeyden önce üstün bir oyun deneyimi için hazırlanmış bir telefon olarak karşımıza çıkan 7T’yi veriyor.

OnePlus 7T’nin Pil Ömrü ve Şarj Özellikleri
OnePlus 7T‘nin içindeki 3.800mAh batarya, OnePlus 7’lerden 100mAh daha büyük ancak OnePlus 7 Pro’dan 200mAh daha küçük.
Bununla birlikte OnePlus 7T, şirketin yeni Warp Charge 30T protokolü sayesinde öncekilerden daha hızlı şarj oluyor. OnePlus, hala 30 watt gücü zorlarken, telefonun bataryasının içindeki devreyi iyileştirdiğini ve 7 Pro’nun kutudan çıktığı halini kullanarak daha önce mümkün olandan daha yüksek hızlara ulaşmak için şarj algoritmasını optimize ettiğini söyledi.
OnePlus’ın tahminine göre bu durum, kullanıcıların sadece 30 dakika içinde sıfırdan başlayarak %70’e ulaşması gerektiği anlamına geliyor. Sonuçlarımızda bu hızı tam olarak göremedik.

OnePlus Yazılım Özellikleri
OnePlus, OxygenOS 10.0’da yenilenmiş bir stok Galeri uygulamasından daha hızlı ve daha güvenli yüz kilit açma ve optik parmak izi sensörü tanıma sağlayan gelişmiş algoritmalara ve ayrıca kullanıcıların bunları yapmasına olanak tanıyan genişletilmiş bir Zen Modu’na kadar değişen 370’den fazla büyük ve küçük iyileştirme sunuyor. OxygenOS 10.0, elbette Android 10 tabanlı ve bu nedenle daha sezgisel bir hareket navigasyon sistemi ile yalnızca Google’ın değil, tüm sohbet uygulamaları için bildirimlerde Akıllı Yanıt dahil olmak üzere tüm iyileştirmeleri de almanızı sağlıyor.Bunlarda ilginizi çekebilir1 Yorum

 • Melisa tarihinde bunu söyledi;

  Bu Telefonu çok beğendim bende satın almak istiyorum en kısa sürede, tam bir fiyat performans ürünü gerçekten.


 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  *

  *

  *