Gençlerin kaçırmaması gereken FIRSAT! O şarta 7000 TL ödenecek

Devletin sunduğu destek programlarının yanı sıra öğrencilere bağlı bulundukları belediye tarafından da bir çok destek sağlanmaktadır

Gençlerin kaçırmaması gereken FIRSAT! O şarta 7000 TL ödenecek

Devlet eğitime verdiği önemi sunduğu desteklerle ispat etmeye devam ediyor. Devletin sunduğu desteklere ek olarak belediyeler de kendi belediyesine bağlı olan öğrencilere ek ödemeler veriyor. Belediye destekleri de günümüzde çok büyük önem arz etmekte iken son destek açıklaması Ümraniye Belediyesi tarafından yapılmış bulunuyor. Ümraniye Belediyesi Ümraniye’de ikametgah eden ve ilk kez üniversite sınavını kazanan öğrencilere 7.000 TL burs verecek. Henüz başlayan başvurular 1 Aralık'a kadar devam edecek iken, belediyeye bağlı öğrencilerin başvuru için acele etmesi gerekiyor.

BELEDİYE YARDIMLARI

Devletin verdiği destekler tüm ülkedeki öğrencileri kapsamaktadır. Belediyeler de zaman zaman düzenledikleri yardım programı ile kendi ikamet alanında yaşayan öğrencilere destek sunmaktadır. Bu destekler süreli ya da sürekli olabilmektedir. Ümraniye Belediyesi'nin verdiği destek ise tek seferlik ve üniversiteyi kazanan öğrencilere hem ödül hem destek niteliğinde ödenmektedir. Öğrenci bu sayede hem eksiklerini gidermekte hem de üniversite yaşamına önde başlamaktadır.

tl

ÜMRANİYE BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE DESTEĞİ

Ümraniye Belediyesi bu sene üniversite sınavını kazanarak kaydını yaptıran ve kendi belediyesine bağlı olan öğrencilere 7.000 TL destek ödemesi yapacağını açıkladı. Yapılan açıklama da başvurular için 1 Aralık'a kadar vakit olduğu belirtildi. Belediyenin resmi Web sitesinde başvuru için gerekli belgeler ve bilgiler yer almakta iken başvuru taleplerinin değerlendirilesi sonrasında açıklanacağı belirtilmiş bulunuyor. 

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tarafından yapılan burs açıklamasında "Üniversiteyi kazanan sevgili gençler; Ümraniye’de oturuyorsanız ve okulunuza kayıt yaptırdıysanız Ümraniye Belediyesi’nin resmi web sitesindeki başvuru formuna öğrenci belgenizi yüklemeniz yeterli. Başvuru incelemesini takiben 7 bin TL tutarındaki desteğimiz hesabınızda olacak. Güle güle harcayın. Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın. Sizin sevinciniz hepimizin sevinci. Bu vesileyle öğrencilere verdiğimiz destekler giderek artmaya devam edecek. Eğitim desteğini alacak olan tüm öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" denildi.

Devlet üniversitelerini kazanan ya da vakıf üniversitelerini yüzde yüz burslu kazanan bireyin faydalanabileceği belediye desteği örgün eğitim öğrencileri için geçerli olacak.