Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Gece gece Resmi Gazete ONAYLADI! Teknolojik destek başvuruları resmen başladı

1 Kasım itibari ile mecliste kabul edilen destekler için yaşanan gelişmelerde internet desteği başvurularının başlatıldığı açıklandı.

Yayın Tarihi: 15.11.2023 12:31
Güncelleme Tarihi: 15.11.2023 12:31

Gece gece Resmi Gazete ONAYLADI! Teknolojik destek başvuruları resmen başladı

Geçtiğimiz sene seçim manifestosu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve uygulamaya sokulacağı gün merakla beklenen gençlere 10 GB internet desteği ile alakalı gelişmeler mevcut. Üniversite öğrencilerine geçtiğimiz aylarda vergisiz cep telefonu ve bilgisayar desteği ile 10 GB aylık bedava internet desteği müjdesi verilmişti. 1 Kasım itibari ile mecliste kabul edilen bu destekler için yaşanan gelişmelerde internet desteği başvurularının başlatıldığı açıklandı. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ücretsiz internet başvurularının başladığı müjdesini resmi sosyal medya hesabından verdi. Bakan yaptığı açıklamasında  "Yükseköğretim öğrencilerimize, on iki ay boyunca, aylık 10 GB, yıllık 120 GB olacak şekilde ücretsiz internet imkânı sunuyoruz" dedi. Açıklamasına devam eden Uraloğlu; "Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan'ın öncülüğünde yükseköğretim öğrencilerimize, 

on iki ay boyunca

aylık 10 GB  yıllık 120 GB olacak şekilde ücretsiz internet imkânı sunuyoruz!

Geleceğimiz Olan Gençlerimiz İçin Durmadan Çalışan; 

#TürkiyeHızlanıyor" dedi.

RESMİ GAZETE'DE ONAYLANDI

Teknolojik cihaz ve internet desteği ile alakalı olarak yapılan açıklama sonrasında bu tebliğ Resmi Gazete'de yayınlanarak onay aldı.

destek

İNTERNET DESTEĞİ BAŞVURUSU

Seçim öncesinde öğrencilere yönelik teknolojik destek verileceği müjdesi nihayet resmileşti. Şimdi ise sadece geriye başvurmak kaldı. Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin  Gençlik ve Spor Bakanlığının bilişim sistemi üzerinden işlemleri tamamlayacağı belirtildi. Açık öğretim programları dahil edilemez iken diğer tüm  üniversite öğrencileri başvurma hakkı kazanacak. 

İnternet desteği başvuru şartları arasında, öğrencinin 26 yaşını doldurmamış olması gerekirken diğer taraftan hattın kendi üzerine olması zorunluluğu mevcut. Sosyal medyayı ayağa kaldıran başvuru şartının değiştirilmesi bekleniyor. Yapılan yorumlarda ise öğrencinin genel olarak hatlarının ebeveyninin üzerine olduğu bildiriliyor. 

İnternet desteği başvuruları bugün itibari ile başlamış olup, 2 ay süresince devam edecek.Bu iki ay sürecinde başvuru işlemini tamamlayan öğrenci destekten faydalanacak.