Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Emekliye Kasım ödemesi Müjdesi! SSK, BAĞ-KUR 4C Duyuru yapıldı! IBAN’a yatacak

Emekli vatandaşı yakından ilgilendiren gelişmeler mevcut. En düşük emekli maaşı alanından en yüksek emekli maaşına alana kadar milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren gelişmelerde 12.500 TL'ye varan ek ödeme avantajı, bankalar tarafından sunulmu bulunuyor

Yayın Tarihi: 09.11.2023 16:10
Güncelleme Tarihi: 09.11.2023 16:10

Emekliye Kasım ödemesi Müjdesi! SSK, BAĞ-KUR 4C Duyuru yapıldı! IBAN’a yatacak

Emekli vatandaşı yakından ilgilendiren gelişmeler mevcut. En düşük emekli maaşı alanından en yüksek emekli maaşına alana kadar milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren gelişmelerde 12.500 TL'ye varan ek ödeme avantajı, bankalar tarafından sunulmu bulunuyor. Kasım ayı emekli ayı olacak dedirten gelişmeler de bankalar da emekli ikramiyesi sonrasında emekliye destek olmak ve rekabetlerini arttırmak adına promosyon miktarlarında güncellemeye gitmiş bulunuyor. Özellikle emekli promosyonuna ek olarak sunulan kampanyalar emekliye cazip gelmeye devam ediyor. Bankalar da bu sayede emeklinin dikkatini çekerek, müşteri sayısını arttırıyor.

SSK, Bağ-kur, Emekli Sandığı, EYT'li fark etmeksizin bankalar tüm emekliye kapısını açmış bulunuyor. Bu kapsamda emekli promosyonu ödemeleri dikkat çekiyor. Emekli promosyonu ödemeleri bankadan bankaya değişkenlik göstermekte iken emeklinin maaş aralığına göre şekilleniyor.

tl

Emekli; maaşını aldığı bankayı değiştirmesi ve yeni banka ile anlaşması durumunda ekstra bir ödeme almaktadır. Bu ödeme Emekli promosyonu olarak ödül mahiyetinde ödenmektedir. SGK ile bankalar arasında imzalanan protokoller bu ödeme miktarını belirlemektedir. Emeklinin emekli promosyonundan faydalanması için tek şart emekli maaşını seçeceği bankaya taşımaktır. Maaşın yükseklik durumuna göre emekli promosyon ödemeleri de yükselmektedir. Emekli promosyonu ödemeleri maaş aralığına göre yapılmaktadır. Kasım 2023 itibarıyla emekli promosyonu veren bankalar promosyon ödemelerini güncellemiş bulunmaktadır. Promosyona ek olarak sunulan kampanyalarda emeklinin hem gözünü hem de cebine doldurmaktadır.

BANKALARIN VERDİĞİ EMEKLİ PROMOSYONU MİKTARLARI

Akbank Emekli promosyonu ödemesi kapsamında 10 bin liraya kadar ödeme sunmaktayken, her bir otomatik fatura talimatına ₺400 vermekte toplamda ₺2.000'ye varan Chippara ödemesi yapmaktadır. Denizbank ₺5.000'ya kadar emekli promosyon ödemesi yaparken emekliye özel kredi fırsatları ile dikkat çekmektedir. Garanti Bankası ile Fibabanka 7.500 liraya varan emekli promosyon ödemesi yapmaktadır.

mom

Garanti Bankası kredi kartı ile 500 lira harcama yapan emekliye bin lira bonus vermek için kampanya başlatmıştır. ING Bank ise 8500 lira olan emekli promosyonuna ek olarak her fatura talimatı için 1000 lira toplamda 4000 lira ek promosyon ödemesi sunmaktadır. Finansbank ise 9200 liraya varan promosyon ödemesi yapmaktadır.

EMEKLİ PROMOSYONLARI ARTACAK MI?

Emekli promosyon miktarlarının konusu emekli tarafından araştırılmaktadır. Emekli maaşına Ocak ayında yapılacak olan zamlar sonrasında emekli promosyonları konusunda artış yapılacağı konuşulmaktadır. Ocak 2024'te emekli maaşına enflasyon oranı artı refah payı zammı yapılması planlanırken, bu kapsamda birçok emeklinin maaş dilimi yükseleceği için daha fazla promosyon almaya hak kazanacaktır. Öte yandan Cumhuriyetimizin 100. yılı sebebiyle en düşük emekli maaşı aylığı ödemesinin 10.000 liraya yükseltilmesi planlanmaktadır