Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Cumhurbaşkanı Erdoğan ONAY VERDİ! Kamu bankaları 300.000 TL ek ödeme sunuyor

Halkbank tarafından başlatılan kampanya kapsamında hak sahibi olma hakkını kazanan bireye 300.000 TL'ye varan destek ödemesi sunulmaktadır

Yayın Tarihi: 11.11.2023 12:18
Güncelleme Tarihi: 11.11.2023 12:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan ONAY VERDİ! Kamu bankaları 300.000 TL ek ödeme sunuyor

Halkbank tarafından başlatılan kampanya kapsamında hak sahibi olma hakkını kazanan bireye 300.000 TL'ye varan destek ödemesi sunulmaktadır. Bu destek ödemesi ise sıfır faiz imkanı ile vatandaşa ulaşmaktadır. Ekonomik kalkınmanın en önemli unsurlarından olan girişimcilik, öte yandan istihdamın da temeli olarak bilinmektedir. Genci, yaşlısı, kadını, erkeği, girişimci olmak adına harekete geçebilmektedir. Ancak karşılaşılan en büyük sorunlardan biri finansman eksikliği olarak bilinmektedir. Hayat şartlarının zorlaştığı günümüzde devletin sunduğu destek programları Özellikle de girişimcileri iş hayatına dahil edebilmektedir. Bu kapsamda Halkbank tarafından başlatılan taksitli Kredi imkanı dikkatleri çekmektedir. KOBİ kredisi kapsamında 300.000 TL'ye para taksitle kredi imkanı 1 yıl erteleme fırsatı ile sunulmaktadır.

kredi

KOSGEB'E BAŞVURANA KREDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da onayını verdiği ve KOSGEB ile işbirliği içerisinde hayata geçirilen bu imkandan faydalanabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. KOSGEB'in düzenlediği girişimcilik eğitimine dahil olan ve başarılı olarak tamamlayan birey banka başvurarak ertelemeli kredi imkânından faydalanabilecektir. Girişimcinin iş fikirlerinin hayata geçirilmesi adına deneyim kazanmasını sağlayan girişimcilik eğitimi sonrasında belge verilmektedir. 300.000 TL'ye varan taksitle kredi imkanı Halkbank tarafından sağlanmaktadır. Girişimcilerin işletmelerini oluşturma borçlarını kapatma koruma ve geliştirme konusunda destek olabileceği gibi işletme giderleri ve teçhizat alımı konusunda da destek sağlayabilmektedir.

kredi

Halkbank tarafından bir çok girişimci kredisi ödemesi yapılmaktadır. Bu kredi ödemelerinin geri ödemelerinin cazip olması ise ekonominin kalkınmasının temeli olarak bilinmektedir.

Girişimci kredisinin geri ödeme faizi ise 0 olarak onaylanmıştır. Girişimcilerin faydalanacağı kredi sayesinde birey işini kurmak ya da geliştirmek adına tüm finansal desteğine sağlamış olacaktır. Bireyin işinin yerine oturma dönemi olan ilk 1 sene boyunca ödeme yapılmayacak olmazsa ise nakit sorununu ortadan kaldıracaktır. Bu da kurulan şirketin başarısı için önemli bir avantaj olarak bilinmektedir. Halkbank tarafından ödenen 300 bin TL girişimci kredisinden faydalanmak imkanını sağlamak isteyen birey KOSGEB resmi internet sitesinden girişimcilik eğitimine başvurmaları ve başarı ile tamamlamaları gerekmektedir sonrasında Halkbank’a kredi başvurusu yapılabilmektedir girişimciler için çok dikkat çeken o krediye imkanı hayalleri gerçekleştirme konusunda destek olurken ülke ekonomisini gelişmesi açısından da faydası olacağı bilinmektedir