Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Yılbaşında yaz esintisi yaşamak isteyenlere müjde! Yerli ve yabancı turistlerin yılbaşında nereleri tercih ettiği belli oldu

Yılbaşında kayak merkezlerinin yanı sıra daha çok yaz esintisini hissedeceğiniz ve keyifli dakikalar geçireceğiniz şehirlere göze atıyorsanız: müjde! Türkiye’nin yaz esintilerindeki cennet noktaları belli oldu. Yerli ve yabancı turistlerin yılbaşında nereye gideceği açığa çıktı...

Yayın Tarihi: 07.12.2023 17:21
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 17:21

Yılbaşında yaz esintisi yaşamak isteyenlere müjde! Yerli ve yabancı turistlerin yılbaşında nereleri tercih ettiği belli oldu

Yılbaşına sayılı günler kala ülke genelinde vatandaşlar yeni yıl için nereye gideceklerine dair araştırmalar yapıyor. Yılbaşında genellikle kayak merkezleri büyük ilgiyle karşılasa da, yaz esintisi hissedilleceği illerde uğrak noktalar haline gelmiş durumda. Yılbaşı için şimdiden otel rezervasyonları da alınmaya başlandı. Eğer sizlerde yaz esintisini hissedeceğiniz, kar tatilinden uzak kalacağınız ancak ülkeyi de terk etmeyeceğiniz bir tatil geçirmek istiyorsanız, muhakkak bu listeye göz atmalısınız.

YILBAŞINDA NEREYE GİDİLİR? 

Yılbaşı söz konusu olduğu zaman bir çok vatandaş kar yağan ve kar esintisini hissedecekleri mekanlara ve illere öncelik veriyor. Lakin belirli bir kısım da; yazın kadar sıcak olmasa da, kar yağmayacak, sokaklarda keyifte dolanabilecek yerlerin meraklı araştırmasında. Tam bu noktada işinize yarayacak harika bir liste paylaşıldı! Yılbaşında keyifle vakit geçirebileceğiniz, sokaklarda kahkahalarla dolanabileceğiniz, kar merkezinden uzak, hafif esintili bir yer arıyorsanız; bu listemize göz atabilirsiniz.

ANTALYA

ANTALYA 

Yaz turizmin merkezi olarak Antalya kışında bir çok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle de yılbaşı söz konusu olduğu zaman yoğun ilgi sebebiyle konaklama tesisleri dolup taşıyor. Yılbaşına özel olarak düzenlenen programların sunulduğu, ünlü sanatçıların konserler verdiği yılbaşına Antalya’da girmeniz ve sokaklarda eğlenmeniz mümkün. Dünya standartlarında bir çok konaklama Merkezi’ne ev sahipliği yapan Antalya’da bütçenize uygun bir konaklama imkanı da bulabilirsiniz.

İZMİR ALAÇATI 

İZMİR ALAÇATI

Türkiye’de yaz aylarında bir çok ünlü - ünsüz, yerli - yabancı vatandaşa ev sahipliği yapan Çeşme Alaçatı, yılbaşında da en fazla tercih edilen yerler arasında geliyor. Ülkemizde büyük şehirlerden birisi olan İzmir’in merkezinden daha çok Alaçatı, Seferihisar, Mordoğan ve Foça gibi yerleri tercih ediliyor. Sizler de eğer yılbaşında kar tatilinden uzak, sokaklarda gezip eğlenebileceğiniz bir tatil arayışındaysanız; Alaçatı‘yı kesinlikle listenize eklemelisiniz.

AYDIN KUŞADASI 

AYDIN KUŞADASI

Aydın Kuşadası'da yeni yıl denildiğinde akla gelen yerlerden birisi. Yıl içersinde bir çok zaman diliminde yabancı turiste ev sahipliği yapan Aydın Kuşadası, yeni yılda da kapılarını turistlere aralıyor. Kışın Antalya ve İzmir’den birtık daha soğuk olan Aydın Kuşadası, yine de akın akın yılbaşında turistleri ağırlamaya devam ediyor. Sizler de Kuşadası’nın eşsiz manzarası eşliğinde güzel bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız, arkadaşlarınızla ya da ailenizle güzel bir planlama yapabilirsiniz.