Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

”Yılbaşında nereye gidilir?” derdine son! Yılbaşının gözde mekanları belli oldu

Türkiye’de yılbaşında en fazla tercih edilecek yerler listesi belli oldu. Listede açıklanan bu yerler resmen yılbaşında dolup taşıyacak. Otel rezervasyonları bitmek üzere! Peki yılbaşında en çok tercih edilen yerler neresi? Yılbaşı kutlamaya nereye gidilir? Yılbaşında otel fiyatları kaç TL?

Yayın Tarihi: 08.12.2023 13:39
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 13:39

”Yılbaşında nereye gidilir?” derdine son! Yılbaşının gözde mekanları belli oldu

Türkiye’de yeni yıl kutlamalarına sayılı günler kalmışken vatandaşlar yılbaşındaki rotalarını oluşturmaya başladı bile. Ülke genelinde yılbaşında en fazla tercih edilen yerler listesi belli oldu. Şimdiden rezervasyonlar dolmaya başladı. Peki yılbaşında mini bir tatil yapmak isterseniz nereye gitmelisiniz? Yılbaşında en fazla nereler tercih ediliyor? Yılbaşı otel fiyatları kaç TL? 

Tüm dünyada olduğu gibi ülke genelinde de büyük bir coşkuyla kutlanan yeni yıl için tatil planları ve otel rezervasyonları yapılmaya başlandı. Bir çok vatandaş yılbaşına sayılı günler kala nereye gideceklerini kararlaştırdı. Nereye gidecekleri konusunda henüz bir fikre sahip olmayanlar ise yılbaşında nereye gideceklerine dair araştırmalara devam ediyor. İşte yılbaşının en fazla tercih edilen tatil yerleri...

YILBAŞINDA NEREYE GİDİLİR? 

Yeni yıla girmeye haftalar hatta sayılı günler kalmışken, vatandaşların bu yıl yeni yıl kutlamalarında en sık tercih ettiği yerler belli oldu. Kış turizmini canlandıracak, yeni yılın en popülerler listesi açıklandı!

BURSA ULUDAĞ 

BURSA ULUDAĞ

Türkiye’nin en sık tercih edilen ve ünlü kayak merkezleri arasında yerini almış Uludağ, yılbaşında da yine bir çok yerli ve yabancı turistin vazgeçilmez adreslerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Hem kayak yapmak hem de eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için tercih listesinin başında yer alan Bursa Uludağ'da, kayak merkezinde konaklama için rezervasyonlar dolmak üzere... Yeni yıla eğer Uludağ’da girmek istiyorsanız önceden yer ayırtmanız gerektiğinin altına çizelim.

Bursa Uludağ yılbaşında otel fiyatları ise 1 gecelik 2 kişi için 8 Bin TL'den 20 bin TL'ye kadar değişiyor.

NEVŞEHİR KAPADOKYA  

NEVŞEHİR KAPADOKYA

Nevşehir Kapadokya her yıl olduğu gibi yılbaşında da yoğun talep gören yerlerden birisi. Yalnızca yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de odak noktası olan Kapadokya, arkadaşlarınızla ya da ailenizle güzel bir yılbaşı geçirmeniz için tavsiye edilen yerler listesinin ikinci sırasında yer alıyor. Eğer romantik bir yılbaşı geçirmek için bir adres arıyorsanız da Kapadokya ilk tercihleriniz arasında yer alabilir. Yine Bursa Uludağ’da olduğu gibi Kapadokya’da da otel rezervasyonları yılbaşında oldukça yoğun. Unutulmaz bir yılbaşı gecesi geçirmek istiyorsanız, Kapadokya için şimdiden otel rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneririz.

Nevşehir Kapadokya yılbaşında otel fiyatları ise 1 gecelik 2 kişi için 3 Bin TL'den 10 bin TL'ye kadar değişiyor.

BOLU KARTALKAYA  

BOLU KARTALKAYA

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Kartalkaya, yılbaşında da odak noktası olmaya devam ediyor. Yeni yıla unutulmaz bir şekilde girmek isteyen vatandaşlar, hem eğlenmek hem de eşsiz bir kayak deneyimi yaşamak için Kartalkaya’yı tercih ediyor. İstanbul, Ankara gibi merkezi şehirlere oldukça yakın olan Kartalkaya’daki otel rezervasyonları ise yoğun ilgi görüyor. Eğer kayak tatilinden keyif alıyorsanız ve karda yürüyüş yapmak, kar sporları gerçekleştirmek istiyorsanız yılbaşında bu tatil sizin için büyük bir avantaj olabilir.

Bolu Kartalkaya yılbaşında otel fiyatları ise 1 gecelik 2 kişi için 19 Bin TL'den 300 bin TL'ye kadar değişiyor.