Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Yeni yıl gelmeden çalışana zammı geldi! +3.633 TL seyyanen zamma yevmiye zammı eklendi

Belediye maaşlarının iyileştirilmesi adına bir çalışma da Ortahisar Belediyesi'nden duyuruldu. Hizmet-İş Sendikası ile Belediye yetkililerini bir araya getiren toplantı sonrasında imzalar atıldı.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 11:35
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 11:35

Yeni yıl gelmeden çalışana zammı geldi! +3.633 TL seyyanen zamma yevmiye zammı eklendi

Yeni yılda asgari ücrete yapılacak olan zam en çok çalışan bireyi ilgilendiriyor. Asgari ücretli çalışanı ilgilendiren zammı, asgari ücret oranında zam alacak olan çalışanlarında yakın metrajına girmiş bulunuyor. Asgari ücretin belirlenmesi adına yoğun mesai başlamış iken Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı akabinde 2. görüşmesi için 18 Aralık tarihini bekliyor. Emekli ve memur zammı da Ocak ayının 3'ünde belirlenecek olan enflasyon rakamları sonrasında netleşmeye başlayacak iken memura toplu sözleşme zammı emekliye de refah payı eklenmesi planlanıyor. Tüm bu gelişmelere istinaden bu kategorilerin dışında kalan çalışanlara da çalıştıkları kurum ve kuruluşlardan zam haberleri duyulmaya başlamış bulunuyor.

Ay sonuna kadar belirlenecek olan asgari ücret zammı öncesinde bir çok kurum ve kuruluş dahil, belediyeler de çalışanını mutlu edecek imzalar atabiliyor. Çalışan zamları da ya zam yapılan kurum çalışanı tarafından ya da kendi çalıştıkları yere de öncülük edebilmesi adına merakla araştırılıyor. Kurum ve kuruluşlar ile belediye zamları görüşmeleri de sağlanırken, bağlı bulunulan sendika çalışan haklarını iyileştirilmesi adına ivedilikle çalışıyor.

zam

Belediye maaşlarının iyileştirilmesi adına bir çalışma da Ortahisar Belediyesi'nden duyuruldu. Hizmet-İş Sendikası ile Belediye yetkililerini bir araya getiren toplantı sonrasında imzalar atıldı. Asgari ücret zammı öncesinde belediye çalışanlarına yapılan zam oranı sevinçle karşılandı.

Belediye bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarına geçtiğimiz aylarda yapılan 3.633 TL seyyanen zam sonrasında geçtiğimiz gün eklenen ek protokol ile birlikte maaşlar revizeye girmiş bulunuyor. Düzenlenen toplantısı sonrasında imzalar atılarak en düşük çalışan maaşının 16 bin 500 liraya sabitlendiği belirtildi. Zam konusunda alınan kararlar doğrultusunda 2024 yılında memur maaşlarına yapılacak olan zam oranında tekrardan zam yapılacağı belirlendi.

Belediye Başkanı Metin Genç zamlar ile alakalı olarak yaptığı açıklamasında müjdeyi verdi ve Kendimizi, işçilerimizin yerine koyarak onların hak ve hukukunu savunduk. Bu anlamda Sendika Başkanımız Şevket Çelik ve yönetimiyle hiçbir zaman işçilerimizin hakları konusunda farklı bir düşünceye sahip olmadık. Belediyemizin kurumsal anlamda haklarını koruduğumuz gibi işçilerimizin haklarını da aynı oranda koruduk.” dedi