Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Yeni iPad Pro’da Face ID dahil birçok yeni değişiklik olacak!

Yeni iPad Pro’ya ilişkin birçok yeni bilgi edinildi. Buna göre, iPad Pro’da büyük değişiklikler olacak. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 27.01.2024 11:13
Güncelleme Tarihi: 27.01.2024 11:13

Yeni iPad Pro’da Face ID dahil birçok yeni değişiklik olacak!

Yeni OLED iPad Pro'nun bu bahar Apple tarafından duyurulması bekleniyor. Bu ürün hakkında şimdiden pek çok şey duyulmuş olsa da bazı özelliklerin yaklaşan yazılım güncellemeleri aracılığıyla Apple tarafından onaylanması kullanıcıları oldukça sevindirdi.

Edinilen bilgilere göre, iOS 17.4'ün yatay Face ID kameralı yeni bir iPad'e işaret ediyor. Apple'ın iPad 10 görünümünü daha fazla tablete genişleteceğini henüz doğrulanmadı. Ancak iOS 17.4'ün ilk beta sürümüne eklenen yeni dizeler aracılığıyla bu olası değişiklik yakın zamanda doğrulanabilir.

iOS 17.4 beta dosyaları, Apple'ın TrueDepth kameraya sahip olacağı bir iPad (iPad Pro) üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Önceki iPad Pro'larda tablet portre modundayken ön yüz kamerası üstte olduğundan, bu yeni iPad'in bu yararlı ince ayarı sunacağı aktarılıyor.

ipad

FACE ID’DE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER OLACAK

Bu değişiklikle, iPad kullanıcıları tabletlerini çoğu zaman yatay yönde kullandıkları için görüntülü arama konferanslarına katılmak daha kolay olacak. Ayrıca iOS kurulum sürecinde de değişiklikle olması bekleniyor. Face ID'nin kullanıcıları nasıl tanıyacağını öğrenmesi için yatay konumda olması gerektiği paylaşıldı. Bu kapsamda, Face ID’nin kurulumu sırasında iPad'in kamera ekranın üst kısmında olacak şekilde yatay konumda olması gerekecek. Kurulum tamamlandıktan sonra Face ID hem dikey hem de yatay konumda çalışabilecek.

Ayrıca, Apple Pencil 3 hakkında da yeni bilgiler bulunuyor. Buna göre Apple, bu aksesuar için Beni Bul özelliğini etkinleştirmeye çalışıyor. Bu kalemin MagSafe Cüzdan veya AirTag gibi çalışıp çalışmayacağı şu an için belirsiz olsa da, en azından iPadOS, iPad'inizden kalemi taktığınızda size her zaman hatırlatacak.

Bu iki iPad Pro bilgisi kullanıcıları bu ürün hakkında oldukça heyecanlandırdı. Çünkü edinilen diğer bilgiler M3 çip, yeni bir OLED ekran ve iPad Pro'yu bir Mac'e daha çok benzetecek Magic Keyboard gibi yepyeni aksesuarlara sahip olacağını söylüyor.