Ve Nihayet oldu! Akbank rekoru kırdı! 50.284 TL artı kazanç alacaksınız

Mevduat faiz oranları uzun zamandır yatırımcının merak konusu olmakta. Akbank vadeli mevduat hesabı açmak isteyen, yeni müşteri olan vatandaşa özel olarak düzenlediği kampanya kapsamında sunduğu yüksek mevduat faizi ile dikkat çekti.

Ve Nihayet oldu! Akbank rekoru kırdı!  50.284 TL artı kazanç alacaksınız

Nakit yatırımı olan vatandaş tarafından son zamanlarda faizlerin artması ile birlikte mevduat faiz oranları araştırılmaya başlandı. Gerek yıllarca çalışıp biriktirilen gerekse de miras olarak gelen parayı değerlendirmek adına ölü yatırım olmaktan çıkarmak isteyen birey, parasını katlamak adına mevduat hesaplarını tercih etmeye başladı. Bankalar da mevduat faizi hesaplamalarında gün gün farklı oranları sunarken Akbank mevduat faizi kampanyaları ile rekabeti kızıştırarak üst sıralara çıkmayı başardı.

Mevduat faiz oranları uzun zamandır yatırımcının merak konusu olmakta. Akbank vadeli mevduat hesabı açmak isteyen, yeni müşteri olan vatandaşa özel olarak düzenlediği kampanya kapsamında sunduğu yüksek mevduat faizi ile dikkat çekti. Akbank tarafından düzenlenen kampanya kapsamında %45 Faiz oranından faydalanma imkanı sağlayabileceksiniz. Ancak Akbank vadeli mevduat faiz oranının %45 üzerinden hesaplanabilmesi için bazı şartlar mevcut. Düzenlenen kampanya kapsamında 92 gün ile 360 gün arasındaki vadeli hesaplar %45 faiz oranından faydalanabilecek. Düzenlenen kampanyalar arasında Akbank, piyasada en yüksek mevduat faiz oranı sunan banka olarak biliniyor.

mevduat faizi

500.000 TL'NİN GETİRİSİ

500.000 TL ile 10 milyon arasındaki mevduat miktarlarını kapsayan %45 faiz oranı kampanyasının detayları merak ediliyor. Özellikle de yaz mevsiminden beri mevduat faiz oranları merakla araştırılıyor. Eylül ayında düşüşe geçen mevduat faizleri Ekim ve Kasım itibariyle tekrardan artmaya başlarken belirli vade aralıklarına belirlenen faiz oranları da netleşti. Vatandaşa aylık maaş gibi gelen 32 günlük vadeli mevduat faizi Akbank tarafından rekor faiz oranı ile açıklanmış bulunurken, yüzde 40 ile Akbank Lider koltuğuna oturmuş bulunmaktadır. 92 güne kadar%40 faiz oranı uygulayan Halkbank 92 gün sonrasına ise%42 ve 45 arasında hesaplama sunabilmektedir.

Banka tarafından örnek hesaplamalarda yapılmaktadır. 500.000 lirası olan bir vatandaş 92 gün mevduat günü sonunda hesabına 50.284 TL artı kazanç ekleyecektir. Bankanın resmi internet sitesi üzerinde mevduat faiz hesaplama aracı yer almaktadır. Sizde yatırımınızın ne kadar olduğuna bağlı olarak vade suresi ve miktarını seçerek hesaplamanızı yapabilir, hemen Akbank vadeli mevduat hesabı açmak için harekete geçebilirsiniz.