Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Uzmandan acil çağrı yapıldı! 1 gram altının 2023 güncel fiyatında nokta atış

Son günler içerisinde altın fiyatlarındaki hareketlenmeler yatırımcıları endişelendiriyor. Altın ile ilgili detaylı araştırmalar yapan yatırımcılara uzmanından nokta atışı tespit geldi. Acil çağrı yaparak 1 gram altının ne kadar olacağını açıkladı. İşte 1 gram altının 2023 güncel fiyatı...

Yayın Tarihi: 10.11.2023 11:06
Güncelleme Tarihi: 10.11.2023 11:06

Uzmandan acil çağrı yapıldı! 1 gram altının 2023 güncel fiyatında nokta atış

Altın fiyatlarının son günler içersinde düşüş bandında seyretmesi yatırımcıyı paniklemeye yetti. Yatırımcılar yeni bir yükseliş ivmesi beklerken, altın ve para piyasaları uzmanı olan Şirin Sarı, altınla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Bu sene içersinde tonla altın alındığını dile getiren Şirin, 1 gram altının 2023 güncel fiyatının ne kadar olacağını açıkladı.. İşte 1 gram altın 2023 güncel alım fiyatı...

Yatırımcılar gram yarım ve beraberinde çeyrek altın fiyatlarını bir hayli yakından takip ediyor. Altın fiyatlarının düşüş ivmesinde olması, yatırımcıları endişelendirse de; tüm yatırımcılar ani bir yükseliş bekleyişinde. Son günler içersinde altın fiyatlarındaki düşüş durumunu değerlendiren uzman ekonomist, bütün altın yatırımcılarının bilmesi gereken nokta atışını paylaştı. Altının bu güçlü ivmesini koruyacağını dile getiren ekonomist Sarı, gram altının da yükselişe geçeceği seviyeyi paylaştı.

Altın fiyatları

ALTIN FİYATLARININ BASKILANMASININ SEBEBİNİ AÇIKLADI 

Fed üyelerinin enflasyona ve faiz oranlarına dem vurduğunu dile getiren Sarı; "Fiyatlandırmaların temelini faiz ve enflasyon oranları oluşturacak. Lakin halen ılımlı olarak da görünse de şahin Fed üyelerini gözlemliyoruz. Bu durum da, altının baskılanmasının önemli sebeplerinden birisi." sözlerini dile getirdi.

ONS ALTINDA TOPLAM İKİ KRİTİK SEVİYE BULUNUYOR

ONS altın noktasında iki kritik seviyenin bulunduğunu dile getiren Sarı; "1950 gerçekten önemli bir seviye olarak karşımıza çıkıyor. Buraya destek sağlayarak, takipte kalacağız. 1950’nin altında altın piyasası durumunda bir miktar sıkıntılar söz konusu olabilir. Yukarı seviyede ise 2000’in üstünde tekrardan yükselişleri konuşacağımız bir seviyeye varacağız." sözlerini dile getirdi.

Altın fiyatları

MEVCUT GRAM ALTIN SEVIYESİNDEN ALIM YAPILIR MI 

Fiziki olarak taleplerin bir miktar altın fiyatlarının baskıladığını dile getiren lakin iç piyasaya bakıldığı zaman gram altının yeni bir rekorla karşı karşıya olduğunu dile getiren Sarı; "İç piyasa doğrultusunda hem dolar/TL’nin güçlü seyri hem de ons altındaki geleceği yönelik olan beklentiler portfolyolarda muhakkak altının yer almasına işaret ediyor. Alınır mı? diye soruyorsunuz. 1700'lerde çok fazla oyalandı. Böylelikle önemli de bir destek oluşturmuş oldu. Şimdilerde ise 1800'lerde aynı hareket ile karşı karşıya. ONS altında ve dolarda ciddi anlamda düşüş görmüyoruz. Bu noktada gram altın aslında fırsat yaratmaya hala daha devam ediyor. Almak isteyen yatırımcılar için bu seviyeler gayet önemli diyebiliriz." sözlerine ekledi.