Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Türk Dedektif’in Yıldızları Haluk Bilginer ve Yasemin Allen Anlatıyor

Emmy ödüllü Haluk Bilginer, Türk Dedektif dizisinde Müfettiş Çetin İkmen rolünü oynuyor. Türk dizilerinin yurtdışında büyük ilgi gördüğünü söyleyen Bilginer, Türk Sineması’nın Hollywood’la teknik olarak eşit olduğunu belirtiyor. Yasemin Allen ise Haluk Bilginer ile çalışmaktan mutlu olduğunu dile getiriyor.

Yayın Tarihi: 16.12.2023 15:14
Güncelleme Tarihi: 16.12.2023 15:14

Türk Dedektif’in Yıldızları Haluk Bilginer ve Yasemin Allen Anlatıyor

Haluk Bilginer: Dünya bizi izliyor

Türk dizilerinin yurtdışında büyük ilgi topladığını söyleyen Emmy ödüllü Haluk Bilginer, ‘Artık Brezilyalılar bizim dizilerimizi takip ediyor. Bu, televizyon endüstrisi için büyük bir gururdur.’ dedi.

‘Türk Dedektif’ dizisi geliyor. Nerede Yayınlanacak?

Haluk Bilginer ve Yasemin Allen, İngiliz yazar Barbara Nadel’in romanlarından esinlenen ‘Türk Dedektif’ (The Turkish Detective) isimli yeni bir dizi çektiler. Polisiye türündeki dizi, Turkcell TV+'da izleyiciyle buluşacak. Dizinin oyuncuları, geçtiğimiz gün dizinin tanıtımında bir araya geldiler. Bilginer, dizide Müfettiş Çetin İkmen rolünü ‘Bu karakteri oynamazsam haksızlık ederdim’ diyerek anlattı. Bilginer, şöyle devam etti: 'Zaman sıkıntısı yüzünden projeye neredeyse katılamayacaktım. Ama sonra diğer çalıştığım projenin ekibiyle Türk Dedektif ekibi anlaştılar ve ben haftada 7 gün çalışıp iki projeyi de yaptım.

Türk Dedektif’in Yıldızları Haluk Bilginer ve Yasemin Allen Anlatıyor

Türk dizilerinin yurtdışında çok sevildiğini söyleyen Bilginer, ‘Biz Brezilya dizilerine bayılırdık, şimdi onlar bizim dizilerimize bayılıyor. Bu, televizyon alanında bir başarıdır’ dedi. Angelina Jolie ile birlikte filmde oynayan Bilginer, Türk Sineması’nın Hollywood’la teknik olarak aynı seviyede olduğunu, sadece zaman ve para eksikliği çektiğini belirtti. Bilginer, ‘ABD, İngiltere, İsveç’te ne kamera kullanılıyorsa bizde de o kullanılıyor. Teknik ve yetenek olarak hiçbir eksikliğimiz yok. Bizim çok başarılı yönetmen ve oyuncularımız var. Biraz daha zaman ve para olsa çok daha güzel işler çıkaracağımızdan eminim’ dedi.

‘Haluk Bey ile çalışmak hayalimdi’

Haluk Bilginer ile ilk defa aynı projede rol alan Yasemin Allen, ‘Haluk Bey ile birlikte oynamak benim hayalimdi. Çok mutluyum’ dedi. Dizinin Türk kültürünü yansıttığını ifade eden Allen, ‘Aile bağları, sadakat ve bağlılık duyguları üzerine bir hikâye’ dedi.

Türk Dedektif’in Yıldızları Haluk Bilginer ve Yasemin Allen Anlatıyor