Tüm ödemeler tamamlandı Bakanlık 850 TL+ 910 TL'yi hesaplara aktardı

Her ay düzenli olarak hak sahibi bireyin hesabına aktarılan 1250 TL Aile Destek Programına ek olarak 910 TL destek ödemesi veriliyor. 1250 TL hane içindeki birey sayısına göre değişkenlik gösteriyor

Tüm ödemeler tamamlandı Bakanlık 850 TL+ 910 TL'yi hesaplara aktardı

Her ay düzenli olarak hak sahibi bireyin hesabına aktarılan 1250 TL Aile Destek Programına ek olarak 910 TL destek ödemesi veriliyor. Çocuk bileşeni ve elektrik tüketim desteği olarak hesaplara Kasım ayı ödemelerinin yapıldığı da bakanlık tarafından açıklandı. Her ay Aile Destek Programı kapsamında sunulan destek ödemeleri, ayın ilk yarısında hesaplara aktarılıyor. 10 Kasım itibari ile hesaplara aktarılmaya başlanan 1250 TL destek ödemesinin yanı sıra bugün itibari ile de 910 TL destek ödemelerinin tamamlandığı belirtildi.

Devlet ihtiyaç sahibi hanelere sunduğu desteklere gün gün yenisini ekliyor. Hayat koşullarının negatif seyrettiği günümüzde, dar gelirli bireyin yaşamını pozitife çevirmek amacıyla devlet tarafından ihtiyaca göre şekillenen destek ödemeleri yapılıyor. Yaşlısından gencine, sigortalısında sigortasızına kadar bir çok destek ödemesi mevcut iken bu destekler için başvurular da e-devlet üzerinden tamamlanabiliyor.

TL

AİLE DESTEK PARALARI HESAPLARA AKTARILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın onayından geçen hane ya da kişi bazlı destek ödemeleri ile alakalı ay ay hesaplara aktarılma tarih bilgisi sunuluyor. Geçtiğimiz hafta duyurusu yapılan Aİle Destek Programı ödemeleri hesaplara tanımlanmış iken bugün itibari ile de artı desteklerin ödemelerinin tamamlandığı belirtiliyor. 

Aile Destek Programından faydalanan bireye kullandıkları kilovata göre 130 TL le 260 TL arasında değişen elektrik tüketim desteği sunulurken, 350 TL ila 650 TL arasında değişkenlik gösteren çocuk bileşeni desteği de an itibari ile hesaplara aktarıldığı belirtildi. Bu sayede hane refahı için 1250 TL ödeme alan ihtiyaç sahibi, çocukları için ve elektrik faturaları için de destek almış oldu.

KASIM AYI ÖDENDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte hesaplara aktarılan toplam destek ödeme miktarını belirtti. Aile Destek Programı kapsamında çocuk bileşeni desteği, aile destek ödemesi ve elektrik tüketim desteğinin hesabınıza aktarılıp aktarılmadığını öğrenmek için hemen e-devlet sisteminden kontrol etmeniz gerekiyor.