Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Taptaze destek! Kıştan artık korkmayın belediyeler adeta teyakkuza geçti

Devletin sağladığı desteklere ek olarak belediyelerde yardım musluklarını açmış bulunmakta. Çoğu belediye soğuk hava koşullarının etkisini gösterdiği şu günlerde destek için fişe basmış bulunuyor.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 11:48
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 11:48

Taptaze destek! Kıştan artık korkmayın belediyeler adeta teyakkuza geçti

Dar gelirlinin korkulu rüyası kış mevsimi geldi çattı. Bir kaç gündür hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyretse de yarın itibari ile gelen yağış, soğuk hava dalgasını da beraberinde getirecek. Kış aylarında dar gelirli ısınma ihtiyacını karşılamak amacıyla kendisine sunulan destekleri araştırıyor. Devletin sağladığı ısınma destekleri, kömür desteği, doğalgaz desteği ve elektrik desteği olarak ödenmektedir. Hanedeki kişi sayısına, yaşanılan bölgenin iklim şartlarına göre ödeme miktarı değişmektedir. Haneye giren gelirin kişi başına düşen tutarı asgari ücretin üçte biri olduğu durumlarda başvuru şartları taşınmış olup, başvuru için harekete geçilebilir. Devletin sağladığı desteklere ek olarak belediyelerde yardım musluklarını açmış bulunmakta. Çoğu belediye soğuk hava koşullarının etkisini gösterdiği şu günlerde destek için fişe basmış bulunuyor.

YARDIM

Gün gün kamuoyuna sunulan destekler ile alakalı açıklama yapılıyor. Öncülük edip örnek destek sağlayan belediyelere gün gün yenisi ekleniyor. Belediye hizmetleri tarafından sunulan sosyal yardımlar, vatandaşın kış günlerini sıcak ve huzurlu geçirmesini sağlıyor. Kimi belediyeler kömür odun desteği sağlıyor, kimileri nakdi destek sağlıyor, kimi belediyeler de ev eksiklerini gideriyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım açıklaması da belediyeye bağlı dar gelirli tarafından merakla araştırılıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklaması yapılan sosyal destek ödemeleri ile alakalı detaylar hak sahibi olmak isteyen vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Balıkesir'de yaşayan dar gelirli vatandaş için sağlanan sosyal yardım için başvurular başlamış bulunuyor. Belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşa sunduğu sosyal desteklerden faydalanmak için başvuru detayları merakla araştırılıyor.

YARDIM

Belediye sosyal yardım başvurusu

Balıkesir Belediyesi tarafından farklı kalemlerde destek sağlanıyor. Hak sahibi olmak isteyen ihtiyaç sahibi birey ya da hane başvuruların nereye yapılacağı konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım için e-devlet üzerinden İçişleri sosyal yardım talebi sayfasını ziyaret ederek başvuruda bulunabileceğiniz gibi belediyenin Sosyal Yardımlaşma hizmetlerine de başvurunuzu sunabilirsiniz. Erzak yardımı, ısınma yardımı, sosyal yardım kartı gibi birçok destek ödemesi sunan belediye, başvuru şartlarını da açıklamış bulunuyor. Haneye giren gelirin ihtiyaç sahibi hane aralığında olması şartı mevcut iken başvuran hanenin ikametgahının Balıkesir'de olması gerekiyor.