Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,64 -0,47%
EURO
34,98 -0,78%
ALTIN
2.412 -0,86%

Starz, ''Spartacus: House of Ashur’' dizisini onayladı

Starz, on yıl önce başlayan popüler dizisi "Spartacus"un evreninde geçen yeni bir on bölümlük drama dizisi olan "Spartacus: House of Ashur" için yeşil ışık yaktı.

Yayın Tarihi: 10.11.2023 14:17
Güncelleme Tarihi: 10.11.2023 14:17

Starz,  ''Spartacus: House of Ashur’' dizisini onayladı

Dizi, "tarihi değiştiren, erotik, heyecan verici, inişli çıkışlı bir deneyim" olarak tanımlanıyor ve orijinal seriyi temel alsa da en az bir önemli karakterin ölümünü büyük ölçüde yeniden değerlendiriyor. Nick Tarabay, Suriyeli köle Ashur karakterini canlandırarak, Romalılarla işbirliği yaparak köle isyanını bastırmaya çalışan zeki ve entrikacı bir karakteri hayata geçirecek. "Spartacus: Vengeance"ın finalinde Ashur'un başı Vezüv Dağı'nın eteklerinde kesilmişti.

House of Ashur

Yeni dizi, Ashur'un ölmediği ve Spartacus'u öldürerek köle isyanını bastırmada Romalılara yardım ettiği bir alternatif evrende ne olacağını keşfetmeye odaklanıyor. Bu durumda, bir zamanlar Batiatus'un (John Hannah) sahibi olduğu gladyatör okulunu geri alıp almayacağı sorusu gündeme geliyor.

Baş yazar ve yürütücü yapımcı Steven S. DeKnight, yeni dizide aynı rolle geri dönecek ve bu durum izleyicilere orijinal karakterlerin (ölü veya diri) hangilerinin geri dönebileceği sorusunu sorma fırsatı verecek. DeKnight, heyecanını şu sözlerle ifade ediyor: "On yıl sonra sevilen bir diziye geri dönebilmek gerçekten nadir bir fırsat. STARZ, Lionsgate ve eşsiz Nick Tarabay ile birlikte Spartacus destanının bir sonraki bölümünü oluşturmak için heyecanlıyım."

Orijinal dizi 2010-2013 yılları arasında yayınlandı ve Andy Whitfield'ın vefatının ardından rolü Liam McIntyre devraldı.