Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Sapphire AVM'de yaşanan trajik olay ‘bu kadarı da olmaz’ dedirtti! Ceset 2 gün sonra fark edildi

Kağıthane Emniyetevleri Mahallesi'ndeki Sapphire AVM'de, 2 gün önce meydana geldiği düşünülen trajik bir olayın ardından, 20 yaşındaki bir kişinin cesedi bulundu.

Yayın Tarihi: 10.11.2023 19:23
Güncelleme Tarihi: 10.11.2023 19:23

Sapphire AVM'de yaşanan trajik olay ‘bu kadarı da olmaz’ dedirtti! Ceset 2 gün sonra fark edildi

İddiaya göre, genç, gökdelenin 55. katındaki seyir terasından havalandırma boşluğuna düştü. Ancak olay, 2 gün sonra fark edildi ve itfaiye ekipleri, cam tavanı kırılan bölümden cesedi çıkarmak için uzun uğraşlar sarf etti.

Sapphire AVM'deki olayın detaylarına göre, genç şahsın düşmesiyle binanın alt kısmındaki cam çatının da kırıldığı belirlendi. Olayın üzerinden geçen 2 günün ardından çalışanlar tarafından fark edilmesi üzerine polis ve sağlık ekipleri ihbar üzerine olay yerine sevk edildi. İtfaiye ekipleri, uzun ve zorlu bir çaba sonucunda cesedi bulunduğu yerden çıkararak olayla ilgili incelemelerde bulunmaya başladı.

Adı Yusuf olarak belirlenen gencin intihar etmiş olabileceği değerlendiriliyor. Olayın yakınındaki bir esnaf olan Mustafa Hartavi, yaşananları dair,"Sabah dükkanımızı açtığımızda çok sayıda itfaiye ekibinin burada olduğunu gördük. Çevreden duyduğuma göre 2 gün önce burada bir genç intihar etmiş'' dedi. Cesedin yeni fark edildiğini de vurgulayan Hartavi, kişinin AVM'nin seyir katından atlamış olduğu bilgisini verdi. 

Ekiplerin kurtarma anına da şahitlik eden Hartavi,''Kişi 55'inci kattan aşağı düşmüş. Kişi düştüğü anda oradaki camı kırıp içeriye doğru girmiş. 1 saattir ekipler o düşen kişiyi kurtarmaya çalışıyorlar'' diye aktardı.