Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Sandık Kokusu dizisindeki Türkan karakteri kimdir? Nalan Okçuoğlu biyografisi

Sandık Kokusu dizisinde Türkan karakterini canlandıran Nalan Okçuoğlu’nun hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler

Yayın Tarihi: 06.12.2023 20:28
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 20:28

Sandık Kokusu dizisindeki Türkan karakteri kimdir? Nalan Okçuoğlu biyografisi

Show TV’nin yeni dizisi Sandık Kokusu, 6 Aralık 2023 Çarşamba akşamı ilk bölümüyle ekrana gelecek. Dizinin oyuncu kadrosunda Özge Özpirinçci, Metin Akdülger, Demet Akbağ gibi isimlerin yanı sıra Nalan Okçuoğlu da yer alıyor. Nalan Okçuoğlu, dizide Türkan adlı bir karakteri canlandırıyor. Peki, Nalan Okçuoğlu kimdir? Nalan Okçuoğlu’nun hayatı ve kariyeri hakkında neler biliniyor? İşte Nalan Okçuoğlu biyografisi…

sandık kokusu

Sandık Kokusu dizisindeki Türkan karakteri kimdir?

Sandık Kokusu dizisi, güçlü bir kadının ayakta kalma mücadelesini, aile olabilmenin, geçmişten gelen yüklere rağmen özgürleşebilmenin zorlu yolculuğunu anlatıyor. Dizide, üç çocuk annesi Karsu’nun (Özge Özpirinçci) yaşadığı büyük bir travma sonrası Adana’dan İstanbul’a gelişi ve hayata yeniden tutunma hikayesi izleyiciye sunuluyor

Nalan Okçuoğlu, dizide Türkan karakterini oynuyor. Türkan, Karsu’nun İstanbul’da tanıştığı ve arkadaş olduğu bir kadındır. Türkan, hayat dolu, neşeli, yardımsever ve cesur bir kişiliğe sahiptir. Karsu’ya hem iş hem de aile hayatında destek olur.

Nalan Okçuoğlu biyografisi

1 Ocak 1963 tarihinde İzmir'de doğan Nalan Okçuoğlu, gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Oktay İybar ile Benan Hanım'ın kızlarıdır. İki kardeşi olan Okçuoğlu, ailesinin ayrılması üzerine 1972'de İstanbul'a taşındı ve eğitimine İstanbul Kız Lisesi'nde başladı, daha sonra Erenköy Kız Lisesi'nde tamamladı. 1982 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarı'na başlayan Okçuoğlu, dört yılda eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Tiyatro kariyerine 1983 yılında Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nda adım atan Nalan Okçuoğlu, ardından Kent Oyuncuları, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu ve Ortaoyuncular gibi birçok toplulukta görev aldı. Magazin Gazetecileri Derneği tarafından "Yılın Televizyon Yıldızı" seçilen Okçuoğlu, 1993 yılında "Tersine Dünya" filmiyle Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

Sinema kariyerinde Vizontele, Organize İşler, Neredesin Firuze gibi önemli filmlerde başrol oynayan Okçuoğlu, bu performanslarıyla Altın Portakal ve SİYAD ödüllerini kazandı. Ayrıca televizyon dünyasında İstanbul'un Altınları adlı dizide başrol oynayan sanatçı, Benzemez Kimse Sana ve Sevdaluk gibi projelerde jüri üyeliği yaptı.

Nalan Okçuoğlu, evli ve bir çocuk annesi olup, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak da birçok film ve diziye katkı sağlamıştır. Ayrıca, bazı projelerde Nalan Yavuz adını kullanmıştır.

Nalan Okçuoğlu nereli? Nalan Okçuoğlu, İzmir doğumludur. Dedesinin memuriyeti nedeniyle çocukluğu İzmir’de geçmiştir.

Nalan Okçuoğlu kaç yaşında? Nalan Okçuoğlu, 1 Ocak 1963 tarihinde doğmuştur. 2023 yılı itibarıyla 60 yaşındadır.

Nalan Okçuoğlu hangi dizilerde oynadı? Nalan Okçuoğlu, Bir Demet Tiyatro, Ölümsüz Aşk, İstanbul’un Altınları, Sevdaluk, Kalk Gidelim, Sandık Kokusu gibi dizilerde oynadı.

Nalan Okçuoğlu hangi filmlerde oynadı? Nalan Okçuoğlu, Tersine Dünya, Vizontele, Vizontele Tuuba, Organize İşler, Neredesin Firuze, O… Çocukları, Eyyvah Eyvah, Dedemin Fişi, Niyazi Gül Dörtnala, Aile Arasında, Organize İşler 2: Sazan Sarmalı gibi filmlerde oynadı.

Nalan Okçuoğlu’nun eşi kim? Nalan Okçuoğlu’nun eşi, seslendirme sanatçısı olan Cem Okçuoğlu’dur. Çiftin bir kız çocukları vardır.