Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Yabani dizisi Serhan kim, nereli, kaç yaşında? Yabani Serhan'ın gerçek hikayesi

FOX TV'nin "Yabani" dizisinin oyuncusu Yurdaer Okur, dizide Serhan karakterini canlandırmaktadır. Yurdaer Okur, 4 Ağustos 1974 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde başlamış ve başarıyla tamamlamıştır. Yurdaer Okur'un oyunculuk kariyeri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. "Yabani" dizisi öncesinde birçok önemli projede yer almıştır. Peki, Yabani dizisi Serhan kim?

Yayın Tarihi: 26.12.2023 20:33
Güncelleme Tarihi: 26.12.2023 20:33

Yabani dizisi Serhan kim, nereli, kaç yaşında? Yabani Serhan'ın gerçek hikayesi

Türk televizyon dizisi Yabani, izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmekte. Dizinin dikkat çeken karakterlerinden biri de Serhan, Yurdaer Okur tarafından canlandırılmaktadır. Yurdaer Okur, deneyimli ve yetenekli bir oyuncu olarak performansıyla izleyicileri etkilemeyi başarıyor.

yabani

Yurdaer Okur kimdir?

Yurdaer Okur, 4 Ağustos 1974 tarihinde İstanbul'da doğmuş ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur. Geniş bir oyunculuk geçmişine sahip olan Okur, tiyatro, sinema ve televizyon alanlarında kendini kanıtlamıştır.

Serhan karakterini canlandıran Yurdaer Okur, daha önce pek çok projede yer almıştır. Bunlar arasında "Ezel", "Muhteşem Yüzyıl", "Paramparça", "Kurtlar Vadisi", "Vatanım Sensin", "Kuruluş Osman", "Kefaret" ve "Yargı" gibi önemli diziler bulunmaktadır. 2020 yılında Kuruluş Osman dizisindeki Balgay karakteri ve Kefaret dizisindeki Ahmet Çınarlı karakteriyle dikkat çekmiştir.

Yurdaer Okur'un oyunculuk kariyerindeki başarıları arasında 2004 yılında "Serseri" dizisindeki performansıyla kazandığı Altın Kelebek En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve 2011 yılında "Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisindeki rolüyle aldığı Antalya Televizyon Ödülleri En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü bulunmaktadır.

Yabani dizisi, NTC Medya tarafından hazırlanan yeni sezon projelerinden biridir. Yönetmenliğini M. Çağatay Tosun'un üstlendiği dizide Halit Özgür Sarı, Simay Barlas, Bertan Asllani, Dolunay Soysert, Ramiz Mullamusa, Rojbin Erden, Sezer Arıçay, Osman Alkaş, ve Şebnem Hassanisoughi gibi başarılı isimler de yer almaktadır. Dizinin izleyicilerle buluşma tarihi ve kanalı hakkında bilgiler dizinin ilerleyen süreçlerinde netlik kazanacaktır.