Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Sakla Beni İzzet’i kim oynuyor? Kamil Güler dizileri ve kısa biyografisi

Sakla Beni dizisinde İzzet karakterini oynayan Kamil Güler, tiyatro kökenli bir oyuncu. Peki, Kamil Güler kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Sakla Beni’nin İzzet’i Kamil Güler’in hayatı ve kariyeri…

Yayın Tarihi: 14.12.2023 20:06
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 20:06

Sakla Beni İzzet’i kim oynuyor? Kamil Güler dizileri ve kısa biyografisi

Sakla Beni dizisi, Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Dizinin başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Cemre Baysel ve Asude Kelebek yer alıyor. Dizide İzzet karakterini oynayan Kamil Güler, tiyatro kökenli bir oyuncu. Adana’da doğan ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim gören Kamil Güler, birçok tiyatro oyunu, sinema filmi ve dizi projesinde yer aldı. Sakla Beni dizisinde Cemal’in sağ kolu olan İzzet karakterine hayat veren Kamil Güler, dizideki performansıyla beğeni topluyor. Peki, Kamil Güler kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Sakla Beni’nin İzzet’i Kamil Güler’in hayatı ve kariyeri…

sakla beni

Kamil Güler Kimdir?

Kamil Güler, 12 Ekim 1972 tarihinde Adana’da doğdu. Tam adı Kâmil Güler’dir. Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. 1.80 boyunda ve terazi burcudur. Çocukluk ve gençlik dönemini Adana’da geçiren Kamil Güler, lise öğreniminin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitimine devam etti. Ayrıca Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’nda da tiyatro eğitimi aldı.

Kamil Güler’in Tiyatro Kariyeri

Kamil Güler, tiyatro kariyerine Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’nda başladı. Burada birçok tiyatro oyununda rol aldı. 1997 yılında ise Tiyatro Dot’un kurucuları arasında yer aldı. Tiyatro Dot’ta da birçok tiyatro oyununda oynadı. Kamil Güler’in rol aldığı tiyatro oyunlarından bazıları şunlardır:

Bir Yaz Gecesi Rüyası

Kral Lear

Hamlet

İvanov

Üç Kuruşluk Opera

Kafkas Tebeşir Dairesi

Tartüf

Cyrano de Bergerac

Don Juan

Kırmızı Başlıklı Kız

Yedi Kocalı Hürmüz

Kuvayi Milliye Destanı

Bir Delinin Hatıra Defteri

İstanbul Efendisi

Kuyruk

Kürklü Merkür

Kız Tavlama Sanatı

Kürk Mantolu Madonna

Kafes

Kız Kardeşler

Kamil Güler’in Sinema ve Dizi Kariyeri

Kamil Güler, sinema ve dizi kariyerine 2000 yılında başladı. O yıl, Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği Vizontele filminde rol aldı. Daha sonra birçok sinema filmi ve dizi projesinde yer aldı. Kamil Güler’in rol aldığı sinema filmleri ve dizilerden bazıları şunlardır:

sakla beni

Vizontele Tuuba

Organize İşler

Hokkabaz

Neşeli Hayat

Çalgı Çengi

Dedemin İnsanları

Çalgı Çengi İkimiz

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

Çalgı Çengi 3

Yeditepe İstanbul

Bir İstanbul Masalı

Avrupa Yakası

Yalan Dünya

Kardeş Payı

İşler Güçler

Muhteşem Yüzyıl

Karadayı

Kiralık Aşk

İçerde

Şahsiyet

Çarpışma

Kuzgun

Menajerimi Ara

Sakla Beni

Sakla Beni Dizisi Hakkında Bilgiler

Sakla Beni dizisi, Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Dizinin yönetmenliğini Nadim Güç üstleniyor. Dizinin senaryosunu ise Armağan Gülşahin ve Nergis Otluoğlu Akoğlu kaleme alıyor. Dizinin başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Cemre Baysel ve Asude Kelebek yer alıyor. Dizinin konusu ise şöyle: Mete (Uraz Kaygılaroğlu), hayatını kaybetmek üzere olan annesinin son isteğini yerine getirmek için yıllardır görmediği babasını bulmaya karar verir. Ancak babasının kim olduğunu bilmediği için annesinin geçmişine dair ipuçları aramaya başlar. Bu sırada İncila (Cemre Baysel) ile tanışır. İncila, Mete’nin babasının kim olduğunu bilmektedir. Ancak bunu Mete’ye söylemez. Çünkü Mete’nin babası, İncila’nın da babası olan ünlü bir iş adamıdır. İncila, Mete’ye yardım etmek için onunla birlikte babasının peşine düşer. Bu arada Mete ve İncila arasında bir aşk doğar. Ancak bu aşkın önünde büyük bir engel vardır. O da Naz (Asude Kelebek)'dır. Naz, Mete’nin çocukluk arkadaşı ve nişanlısıdır. Naz, Mete’yi kaybetmemek için elinden geleni yapacaktır. Mete, İncila ve Naz arasındaki aşk üçgeni, babanın sırrı ve annenin son isteği, Sakla Beni dizisinin ana temasını oluşturuyor.

Sakla Beni Dizisi Ne Zaman, Hangi Gün, Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

Sakla Beni dizisi, her Perşembe akşamı saat 20.00’de Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşuyor