Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Sakla Beni Belgin kimdir, nereli kaç yaşında? Şenay Gürler dizileri ve kısa biyografisi

Sakla Beni dizisinde Belgin karakterini canlandıran Şenay Gürler, oyunculuk kariyeri, aile hayatı ve son projeleri hakkında merak edilenleri anlattı. Peki, Şenay Gürler kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Sakla Beni’nin Belgin'i Şenay Gürler’in hayatı ve kariyeri…

Yayın Tarihi: 14.12.2023 21:08
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 21:08

Sakla Beni Belgin kimdir, nereli kaç yaşında? Şenay Gürler dizileri ve kısa biyografisi

Star TV’de yayınlanan ve her perşembe izleyiciyle buluşan Sakla Beni dizisinde Belgin karakterini oynayan Şenay Gürler, dizideki rolü, oyunculuk serüveni ve özel hayatıyla ilgili soruları yanıtladı. Gürler, dizide Mete’nin teyzesi Belgin’i canlandırıyor. "Sakla Beni" dizisinde Şenay Gürler tarafından hayat verilen karakter, Mete'nin teyzesi olan Belgin'dir. Belgin, geçmişte yaşça kendisinden büyük olan Atıf'a karşı duygular beslemeye başlamıştır. Ancak, bu duygularını yaşamalarına izin vermemesi için babası Ziya tarafından engellenmiştir.

sakla beni

ŞENAY GÜRLER KİMDİR?

Şenay Gürler, Türk oyuncu, 28 Haziran 1966 tarihinde İzmir'de doğmuştur. İlkokulu İzmir'de tamamladıktan sonra ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da alan Gürler, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olmuştur.

Oyunculuk kariyerine 1995 yılında "Gecenin Öteki Yüzü" adlı dizide rol alarak başlayan Şenay Gürler, "Kara Melek", "Süper Baba", "Alacakaranlık", "Acemi Cadı", "Aşk-ı Memnu", "Yeraltı", ve "Kayıp Şehir" gibi birçok dizi ve filmde yer aldı.

sakla beni

Şenay Gürler, özellikle 2004-2009 yılları arasında yayınlanan "Avrupa Yakası" adlı komedi dizisinde canlandırdığı Fatoş karakteriyle büyük bir üne kavuştu. Oyunculuk kariyerindeki başarılarına "Kaçak Gelinler", "Vatanım Sensin", "Kırmızı Oda", "Masumiyet" ve "Son Nefesime Kadar" gibi yapımlarla devam etmiştir.

Ayrıca Gürler, 2019 yılında "Kırmızı Oda" dizisinde canlandırdığı Gülsüm karakteriyle 47. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazanmıştır. Özel hayatında ise 2014 yılından beri bilardo oyuncusu Semih Saygıner ile birliktedir ve 1987 yılında Duygu adında bir kızı vardır. Şenay Gürler aynı zamanda 2015 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Sanat ve Yaratıcılık" konulu bir ders vermiştir.