Bist 100
9.679,8 1%
DOLAR
32,43 0,21%
EURO
34,54 0,28%
ALTIN
2.436,93 0,43%

PlayStation’un yeni Türkiye distribütörü belli oldu!

Japon teknoloji devi Sony'nin Türkiye operasyonlarında küçülmeye gitmesinden sonra PlayStation'ın Türkiye'deki süreçlerini yönetecek şirket belli oldu. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 13.11.2023 18:34
Güncelleme Tarihi: 13.11.2023 18:34

PlayStation’un yeni Türkiye distribütörü belli oldu!

Sony'nin oyun bölümü olan PlayStation, Türkiye'de bir süreden beri tartışmaların merkezinde yer alıyor. 2023 yılı başlarında Sony'nin Türkiye'den çekileceği iddiası gündemi resmen sarsmıştı. Edinilen bilgilere göre, konuya ilişkin yeni haberler geldi.

Teknoloji sektörüne yakınlığıyla tanınan bazı kaynakların ortaya attığı iddialara göre, PlayStation markasının Türkiye’deki yeni distribütörünün Bilkom olacağı açıklandı. Bilkom’un PlayStation ürünlerini Türkiye'ye getirecek olması, pek de şaşırtmayacak. Peki neden?

bilkom

BİLKOM, BİRÇOK TEKNOLOJİNİN DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YAPTI

Koç Holding bünyesinde kurulmuş olan şirket, son derece köklü bir şirket. Ayrıcai bugüne kadar önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Örneğin Apple, Huawei, TCL, DJI, Razer ve bunun yanı sıra, Logitech gibi küresel çaptaki şirketlerin Türkiye distribütörlüğü, bu şirket tarafından gerçekleştirildi. Bu yüzden, PlayStation'ın Türkiye dağıtıcısının Bilkom olması muhtemel.

Öte yandan, Sony'nin Türkiye ile ilgili kararına yönelik bazı iddialar var. Sektördeki kimi kaynaklara göre Sony, çekilme sürecini bu yılın sonunda tamamlamış olacak. Bilkom, Türkiye’de yalnızca kamera bölümü konusunda hizmet vermeyi sürdürecek. Aynı zamanda, diğer ürün gruplarındaki çalışmaları Bilkom gibi dağıtıcı şirketlere devredecek.

Bu haberler, halen bir iddiadan ibaret. Bilkom, konuya yönelik resmî bir açıklama yapmadı. Ayrıca, yalnızca Sony değil, diğer şirketler de bir açıklama yapmadı.