Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Michael Jackson yaşasaydı böyle görünecekti: Yapay zeka ile resmedildi

Yapay zeka ile Michael Jackson'ın günümüzde yaşasaydı nasıl görüneceği düşünüldü. İşte ortaya çıkan sonuç...

Yayın Tarihi: 01.09.2023 14:25
Güncelleme Tarihi: 01.09.2023 14:25

Michael Jackson yaşasaydı böyle görünecekti: Yapay zeka ile resmedildi

Dünyaca ünlü pop ikonu Michael Jackson, aramızdan ayrılalı tam 14 yıl geçti. Ancak yapay zeka, "King of Pop"un hayatta olsaydı nasıl görüneceğini merak edenleri cezbetmek için devreye girdi. Jackson'ın 1984 yılında Pepsi reklamı sırasında yaşadığı kazadan sonra takmaya başladığı perukla tanınan saç stiline geri dönen sanatçının yeniden hayal edilen görüntüsü, son teknoloji yapay zeka ile ortaya çıkarıldı.

Jackson'ın doğal saçlarının alev alması ve ciddi yanıklara yol açması sonucu peruk takmaya başlamıştı. Yapay zeka tarafından oluşturulan yeni görüntülerde, Jackson hâlâ uzun, kıvırcık siyah saçlarıyla gösteriliyor, ki bu da onun peruk kullandığına dair kesin bir kanıt sunuyor.

michael jackson

Ancak, dikkat çeken bir diğer detay ise her fotoğrafta Jackson'ın asık suratlı görünmesi. Sanatçının büyük, hüzünlü gözleri siyah sürmelerle çevrelenmiş, yıldızın meşhur çene hattı genişlemiş ve yaşlanmanın etkileri alnında ve elmacık kemiklerinin çevresinde kırışıklıklarla görünüyor.

Jackson hayatta olsaydı, bu görüntü muhtemelen onun yaşlanmış hali olurdu. Yapay zeka, geçmişteki büyüleyici pop ikonunu hatırlatırken, aynı zamanda yaşın ve zamanın insanların üzerindeki etkilerini de gözler önüne seriyor.

Michael Jackson'ın bu yeniden hayal edilen görüntüsü, yapay zeka teknolojisinin sınırlarını bir kez daha zorlarken, hayranlarını geçmişin efsanevi anılarına bir kez daha dalma fırsatı sunuyor.