Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Oturduğunuz yerden paranıza para EKLEYECEKSİNİZ! 32 günlük Mevduat faizi yüzdesi 46-47'ye ulaştı

Yüksek faiz getirisi sağlayan 4 banka, mevduat hesabı açtırmak isteyen müşterinin yakın metrajına girmiş bulunuyor. Peki hangi banka ne kadar mevduat faizi veriyor?

Yayın Tarihi: 06.12.2023 11:51
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 11:51

Oturduğunuz yerden paranıza para EKLEYECEKSİNİZ! 32 günlük Mevduat faizi yüzdesi 46-47'ye ulaştı

TCMB'nin Kasım ayı toplantısında aldığı politika faizi artırım kararın etkileri görülmeye başladı. Haziran ayında beri TL'nin değerlenmesi adına politika faizinde artış sergilenirken, kredi ve kredi kartı kullanıcıları bu durumdan olumsuz etkilense de mevduat hesabı kullanıcılarının vade sonu getirisi artış gösteriyor. Kur Korumalı Mevduat (KKM)'den çıkış sağlanması ve sıkı politika kapsamında faizlerin artması, etkisini göstermeye yavaş yavaş başlamış bulunuyor. Hal bu iken bankaların sunduğu faiz hesapları da yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Ay ay bankalar mevduat faiz oranlarını sunmaya devam ederken, Aralık ayı boyunca bir dahaki TCMB toplantısına kadar işlenecek mevduat faizi hesapları da kullanıcılara açıklanmış bulunuyor.

Yatırımını arttımak ve enflasyon karşısında ezdirmemek amacıyla mevduat faiz hesapları dikkat çekiyor. Karlı birikim fırsatı sunan mevduat hesabı kullanıcı sayısı gün gün artmaya devam ediyor. Banka faizleri yüzde 47'lere kadar ulaşmışken, Aralık ayında da bankalar müşteri çekmek adına kampanyalarını sunmaya devam ediyor.

Ortalama olarak yüzde 44 bandında seyreden fazi oranları konusunda bir çok banka öncülük ederek oranı yüzde 46-47 civarında açıklıyor. Yüksek faiz getirisi sağlayan 4 banka, mevduat hesabı açtırmak isteyen müşterinin yakın metrajına girmiş bulunuyor. Peki hangi banka ne kadar mevduat faizi veriyor? İşte detaylar...

mevduat faizi

EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZİ VEREN BANKA

Bankalar müşteri kapmak ve döner sermayenin güçlenmesi adına zaman zaman mevduat hesabı faiz artırımına gidebiliyor. Odeabank mevduat hesabı konusunda diğer bankalar ile yarışa girmişe benziyor. Bu kapsamda yüzde 45 faiz oranı, yeni müşteriyi cezbediyor.

ON Bankacılık sistemi, ‘ON Plus’'da yüzde 45 faiz oranını açıklamış bulunuyor. Mevduat faizleri vade sayısı arttıkça paralel orantılı olarak artış gösterirken, bu oran yüzde 47'ye kadar dayanmış bulunuyor

Aralık ayında Fibabanka adeta diğer bankaları sollamışa benziyor. Geçtiğimiz aydan bu yana faiz oranını arttıran banka faiz oranını yüzde 45 ile yüzde 46 arasında sağlıyor.

‘Fibabanka Mevduat’ hesabı yatırımcılarını yakından ilgilendiren kampanyada ise yüzde 45 faiz imkanı ile on bin liraya bile rekor ödeme sağlanıyor.

Denizbank’ta son aylarda mevduat faiz oranları ile üst sıralarda olaya devam ediyor. Özellikle de yeni mevduat hesabı açtıran müşteriye sunulan yüzde 46'lık faiz oranı dikkatleri üzerine topluyor