Okullarda ara tatil heyecanı: 20 milyon öğrenci tatil yapacak

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı ara tatili, bugün başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 20 milyon öğrenci, 13-17 Kasım tarihleri arasında tatil yapacak. Öğrenciler, ara tatilin tadını çıkarırken, öğretmenler ise mesleki çalışmalarını çevrim içi olarak tamamlayacak.

Okullarda ara tatil heyecanı: 20 milyon öğrenci tatil yapacak

Ara tatil, 13 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 17 Kasım Cuma günü sona erecek. Ara tatil süresince, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılmaları, aileleriyle vakit geçirmeleri, dinlenmeleri ve eğlenmeleri amaçlanıyor.

Ara tatil, öğrencilerin derslere olan ilgi ve motivasyonlarını artırmak, akademik başarılarını yükseltmek, okul tükenmişliğini önlemek ve öğrenme sürecini daha verimli hale getirmek için fırsat sunuyor.

Ara tatil boyunca, öğrencilerin okula gitmelerine gerek yok. 

SEMİNERLER ONLİNE

Öğretmenler ise, ara tatil süresince mesleki çalışma programlarını okula gitmeden çevrim içi olarak tamamlayabilecek.

Öğretmenler, EBA Portal üzerinden mesleki gelişim faaliyetlerine, seminerlere, atölye çalışmalarına ve eğitimlere katılabilecek.

Ara tatilin ardından öğrenciler, 20 Kasım’da tekrar ders başı yapacak. Birinci dönem ara tatilinin ardından, öğrenciler 22 Ocak-2 Şubat 2024 tarihleri arasında yarıyıl tatiline girecek. 

Yarıyıl tatilinin ardından, öğrenciler 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında ikinci ara tatiline girecek. 11 Eylül 2023’de başlayan eğitim öğretim dönemi, 14 Haziran 2024’te sona erecek.