Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Öğrencisi olan EBEVEYN hemen o kartı çıkarsın! 1000 TL destek ödemesi bu hafta da yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yaşayan ve 6-14 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi olarak ihtiyaçlarını karşılamada zorlanan hanelere, destek ödemesi veriyor

Yayın Tarihi: 07.12.2023 13:12
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 13:12

Öğrencisi olan EBEVEYN hemen o kartı çıkarsın! 1000 TL destek ödemesi bu hafta da yapılıyor

Devlet dar gelirli hanelere bir çok destek ödemesi yapıyor. Özellikle de çocuklu hanelerdeki çocukların ihtiyaçlarının karşılanması adına sağlanan destekler dikkat çekiyor. Kadınlara yönelik de bir çok destek programı bulunuyor. E-devlet üzerinden bir çok destek ödemesi için başvuru yapılırken, Aile Bakanlığı tarafından onay alan hanelere bu destek ödemeleri sağlanıyor. Hayat koşullarının zorlaşmaya başladığı günümüzde devletin yanı sıra, İl belediyeleri de kendi sınırları içerisinde yaşayan dar gelirliye kapılarını açmış bulunuyor. Havaların soğuduğu şu günlerde ısınma desteği, barınma desteği, ev ihtiyacı desteğinin yanı sıra çocuğu olan hanelere okul desteği ödemesi de sunuluyor.

OKUYAN ÇOCUĞA BELEDİYEDEN DESTEK

Belediyeler gün gün destek ödemeleri ile alakalı açıklamalarını kamuoyuna sunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'de bu kapsamda başlattığı destek programı için ödemelere başlamış bulunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarında yaşayan ve 6-14 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi olarak ihtiyaçlarını karşılamada zorlanan hanelere, destek ödemesi veriyor. Söz konusu desteğin ise İzmir'e özel destek kartı aracılığı ile aktarıldığı bildirilmiş bulunuyor.

TL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, okuyan çocukların hiç bir zaman eksikliğini çekeceği bir şeyin olmaması gerekliliğini vurgularken, İzmir Şehir Kart’larına 1000’er TL’lik beslenme çantası desteği ödemesi yapıldığını belirtmiş bulunuyor. Beslenme çantası desteği ile çocukların okullarına daha pozitif gitmeleri hedeflenirken geleceklerini kurtarma amacıyla da psikolojilerinin desteklenmesi sağlanıyor.

İzmir'de yaşayan toplam 20 milyon 139 bin TL’lik destek, 20 binden fazla haneye sağlandı. Başvurular için belediye binalarına gitmek yeterli oluyor.

6-14 yaş arası çocuklar için ailelerine sağlanan bu destek ile birlikte esnafa da 20 milyon 139 bin TL’lik destek sağlarken, yerel olarak kuvvetlenme öngörülüyor.