Bist 100
10.423,11 0%
DOLAR
32,71 1,34%
EURO
34,95 0,11%
ALTIN
2.437,4 2,45%

Netflix Kuş Uçuşu dizisi uyarlama mı gerçek mi?

Netflix’in yeni Türk dizisi Kuş Uçuşu, 3 Haziran’da izleyiciyle buluştu. Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’un başrollerini paylaştığı dizide, iki farklı kuşaktan iki kadın gazetecinin hikayesi anlatılıyor. Peki, Kuş Uçuşu dizisi uyarlama mı gerçek mi? Dizinin senaryosu nereden esinlenildi? İşte merak edilen detaylar.

Yayın Tarihi: 21.12.2023 18:32
Güncelleme Tarihi: 21.12.2023 18:32

Netflix Kuş Uçuşu dizisi uyarlama mı gerçek mi?

Kuş Uçuşu dizisi, deneyimli ve idealist bir haberci olan Lale Kıran ile “biri olmaya” can atan hırslı bir genç olan Aslı’nın yollarının kesişmesiyle başlıyor. Lale, ünlü bir haber programının sunucusu ve yapımcısıdır. Aslı ise bu programda stajyer olarak çalışmaya başlar. İki farklı kadın, iki farklı kuşak. Onların mücadelesinde hangisinin yöntemi baskın gelecek?

Kuş Uçuşu Dizisi Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Kuş Uçuşu dizisinin oyuncu kadrosunda Birce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol, Demircan Kaçel, Burak Yamantürk, İrem Sak, Defne Kayalar, Şifanur Gül gibi isimler yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini Deniz Yorulmazer yaparken, senaryosunu Meriç Acemi kaleme alıyor. Dizinin yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

Kuş Uçuşu Dizisi Uyarlama mı Gerçek mi?

Kuş Uçuşu dizisi, Netflix’in orijinal Türk yapımı dizilerinden biri olarak 3 Haziran 2021 tarihinde yayın hayatına başladı. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Dizinin yeni bölümleri, her hafta perşembe günü Netflix’te izlenebiliyor. Dizinin ikinci sezonu Aralık 2023'ün ikinci haftasında yayınlanan Kuş Uçuşu 8 bölümden oluşmaktadır.

Kuş Uçuşu dizisinin senaryosu, uyarlama değil, özgün bir hikayedir. Dizinin senaristi Meriç Acemi, daha önce de Ufak Tefek Cinayetler, Kiralık Aşk, İnadına Aşk gibi başarılı dizilere imza atmıştır. Acemi, Kuş Uçuşu dizisinde de gazetecilik dünyasını, iki farklı kuşağın bakış açısıyla ele almıştır.

Kuş Uçuşu dizisi konusu nedir?

Kuş Uçuşu dizisi, deneyimli ve idealist bir haberci olan Lale Kıran ile “biri olmaya” can atan hırslı bir genç olan Aslı’nın yollarının kesişmesiyle başlayan bir hikaye anlatıyor.

Kuş Uçuşu dizisi oyuncuları kimlerdir?

Kuş Uçuşu dizisinin oyuncu kadrosunda Birce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol, Demircan Kaçel, Burak Yamantürk, İrem Sak, Defne Kayalar, Şifanur Gül gibi isimler yer alıyor.

Kuş Uçuşu dizisi uyarlama mı gerçek mi?

Kuş Uçuşu dizisi, uyarlama değil, özgün bir senaryoya sahiptir.