Bist 100
9.374,2 0%
DOLAR
31,1 0,19%
EURO
33,7 0,18%
ALTIN
2.022,36 0%

Nefes-Yer Eksi İki, beyazperde için gün sayıyor!

Yılın en iddialı aksiyon filmlerinden biri olan "Nefes-Yer Eksi İki", 15 Aralık'ta vizyona girecek.

Yayın Tarihi: 25.11.2023 18:12
Güncelleme Tarihi: 25.11.2023 18:12

Nefes-Yer Eksi İki, beyazperde için gün sayıyor!

Murat Yıldırım, İlker Aksum, Şahin Kendirci, Arda Anarat ve Eren Hacısalihoğlu'nun birlikte başrollerini paylaştığı "Nefes-Yer Eksi İki" adlı film için geri sayım başlamış durumda. Filmin senaryosu Hakan Evrensel tarafından yazılmış, yönetmen koltuğunda ise Ozan Uzunoğlu oturuyor. "Nefes-Yer Eksi İki" adlı bu film, 15 Aralık'ta seyircileriyle buluşacak.

Nefes-Yer Eksi İki

YILDIRIM, TAYFUN YÜZBAŞI KARAKTERİNİ CANLANDIRIYOR 

Murat Yıldırım, filmde; görevini bir an olsun bırakmayan ve Mehmetçiklere bir baba gibi kol kanat geren "Tayfun Yüzbaşı" karakterini canlandırıyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, terörle mücadelenin en zorlu dönemlerinden biri yaşanıyor. Yüksek rakımlı bir karakolda görev yapan Tayfun Yüzbaşı ve askerleri, vatan savunması için canla başla mücadele ediyor. Tayfun Yüzbaşı, karısı hamile olmasına rağmen, görevini her koşulda aksatmıyor. Hem askerlerini hem de bölge halkını korumak için büyük bir cesaret ve fedakârlık gösteriyor.

Bir gün, karakola terörist saldırısı düzenleniyor. Tayfun Yüzbaşı ve askerleri, teröristlerle zorlu bir çatışmaya giriyor. Çatışmada, Tayfun Yüzbaşı'nın komutasındaki askerler, teröristleri etkisiz hale getiriyor. Tayfun Yüzbaşı, bu çatışmada gösterdiği kahramanlık sayesinde, hem askerlerinin hem de bölge halkının takdirini kazanıyor.