Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ne Gemiler Yaktım'ın Fidan'ı Devrim Özkan Kimdir? İşte Oyuncunun Hayatı ve Kariyeri

Show TV'nin yeni dizisi Ne Gemiler Yaktım, ilk bölümüyle izleyicileri ekran başına kilitledi. Dizinin başrollerinde Deniz Baysal, Devrim Özkan, Berk Hakman ve Erkan Kolçak Köstendil gibi isimler yer alıyor. Dizide Fidan karakterini canlandıran Devrim Özkan, izleyicilerin merakını çekti. Peki, Devrim Özkan kimdir? Devrim Özkan kaç yaşında, nereli? Devrim Özkan hangi dizilerde oynadı? İşte oyuncunun hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 20:24
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 20:24

Ne Gemiler Yaktım'ın Fidan'ı Devrim Özkan Kimdir? İşte Oyuncunun Hayatı ve Kariyeri

Ne Gemiler Yaktım dizisinde Fidan karakterini canlandıran Devrim Özkan, dizinin en dikkat çeken isimlerinden biri oldu. Fidan, annelikten başka hiçbir ortak noktası olmayan Yasemin ile yolları kesişen bir kadındır. Fidan, karanlık bir adam olan kocası Rutkay'ın ardında bıraktığı izleri ve onun kirli işlerini ortaya çıkarmaya çalışan baş komiser Toprak ile de karşı karşıya gelir. Fidan, Yasemin ile birlikte hayatta kalma mücadelesi verirken, aşk, dostluk, ihanet ve intikam gibi duygularla da yüzleşir.

1998 DOĞUMLU VE MUĞLA'LIDIR

ne gemiler

Devrim Özkan, 2 Eylül 1998 tarihinde Muğla'nın merkezinde doğdu ve Milas-Bodrum'da büyüdü. Eğitim hayatına Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde devam etti; ancak eğitimini birinci sınıfın sonunda bırakarak İstanbul'a taşındı. İstanbul'a yerleştikten sonra oyunculuk kariyerine ilk adımını atan Devrim Özkan, Rüya dizisi ile izleyici karşısına çıktı. 173 cm boyunda ve 52 kilo ağırlığında olan oyuncu, oğlak burcu özelliklerini taşıyor.

Devrim Özkan, 2017 yılında Show TV'de yayınlanan Rüya dizisinde İpek Giray karakteriyle oyunculuk kariyerine başladı. Aynı yıl içinde Kanal D'de yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde Havva karakterini canlandırarak dikkat çekti. Bu dizide, Kurtuluş Savaşı döneminde yaşanan aşk, aile, vatan, ve fedakarlık hikayeleri işleniyordu. Devrim Özkan, Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Boran Kuzum, Miray Daner, Pınar Deniz, Kubilay Aka gibi isimlerle birlikte rol aldı.

ne gemiler

2019-2020 yılları arasında TRT 1'de yayınlanan Vuslat dizisinde Feride Çağlar karakteriyle kadın başrol olarak yer aldı. Bu dizide aşk, aile, dostluk, intikam ve gizem gibi temalar işleniyordu. Kadir Doğulu ile başrolü paylaşan Özkan, performansıyla beğeni topladı.

2020-2021 yılları arasında Show TV'de yayınlanan Ramo dizisinin yeni sezon kadrosunda yer alarak Nehir Hanlı karakterini canlandırdı. Dizide, Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Cemre Baysel, Macit Koper gibi isimlerle birlikte rol aldı. Nehir'in Ramo'nun hayatına girmesi ve aralarındaki aşk hikayesi dizide işleniyordu. Özkan, izleyicileri rolüyle şaşırttı ve dizi boyunca dikkat çekici performansıyla öne çıktı.

SON PROJELERİ NE GEMİLER YAKTIM

ne gemiler

Devrim Özkan, 2022-2023 yıllarında Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde Songül Acarerk (Payaslı) karakterine hayat verdi.Dizide, hayatın zorluklarıyla mücadele eden ve birbirlerine destek olan üç kadının hikayesi anlatılıyordu. Özkan, dizide, Şebnem Bozoklu, Özge Özpirinçci, Burcu Biricik, Serkan Keskin, Uğur Yücel gibi isimlerle birlikte rol aldı.

2023 yılında ise Mevlana dizisinde Efsun Hatun karakterini canlandıran Özkan, dizinin başrol oyuncusu oldu.https://youtu.be/7nchXA8mhCs Dizide, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin hayatı, aşkı, felsefesi ve eserleri konu ediliyordu. Özkan, dizide, Barış Arduç, Burcu Biricik, Engin Altan Düzyatan, Hazal Kaya, Halit Ergenç, Bergüzar Korel gibi isimlerle birlikte rol aldı.

ne gemiler

• Devrim Özkan kimdir? Devrim Özkan, 2 Eylül 1998 tarihinde Muğla'da doğan ve oyunculuk yapan bir isimdir. Vatanım Sensin, Vuslat, Ramo, Gelsin Hayat Bildiği Gibi, Ne Gemiler Yaktım, Mevlana gibi dizilerde rol almıştır.

 

• Devrim Özkan kaç yaşında, nereli? Devrim Özkan, 25 yaşındadır ve Muğla'nın merkezinde doğmuş, Milas-Bodrum'da büyümüştür.

 

• Devrim Özkan hangi dizilerde oynadı? Devrim Özkan, Rüya, Vatanım Sensin, Vuslat, Ramo, Gelsin Hayat Bildiği Gibi, Ne Gemiler Yaktım, Mevlana gibi dizilerde oynamıştır.