Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Müge Anlı, Somali Cumhurbaşkanı’nın Oğlunun Cinayetini Araştırmayı Neden Reddetti?

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun öldürdüğü motokurye eşi Müge Anlı’ya başvurdu. Anlı, faili belli olan cinayeti araştırmayı reddetti. Canlı yayında tepki gösterdi.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 17:00
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 17:00

Müge Anlı, Somali Cumhurbaşkanı’nın Oğlunun Cinayetini Araştırmayı Neden Reddetti?

Müge Anlı, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun öldürdüğü motokurye Yunus Emre Göçer’in eşini neden reddetti?

İstanbul’da Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohamed Hassan Sheikh Mohamud'un çarparak hayatına son verdiği motokurye Yunus Emre Göçer'in eşi Öznur Göçer'in, cinayetin aydınlatılması için Müge Anlı'nın programına başvurduğu ancak kabul görmediği iddia edildi. Bu iddialar üzerine Müge Anlı, canlı yayında konuştu.

“FAİLİ BELLİ, ADI BELLİ… NEYİ ARAŞTIRAYIM”

Ünlü sunucu Müge Anlı, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun öldürdüğü motokurye Yunus Emre Göçer'in eşi Öznur Göçer'in programına alınmadığı yönündeki iddialara yanıt verdi. Faili belli bir cinayeti çözemeyeceğini söyleyen Anlı, şunları söyledi:

“Bu aile benimle görüşmek istemiş, ben kabul etmemişim. Faili belli, adı belli. Ben bir şey yapmaya kalksam, bana biri telefon edecek, vazgeç diyecek. Çarpan belli, ölen belli. Ben burada neyi araştırayım, sorması ayıp? Bu programın anlamı ne? Herkes gündem olmaya çalışıyor. Gündem olmanın en kolay yolu da ben oldum. Biraz da vicdanlı olun. Gazetecilik önce vicdan işidir. Bize okulda ilk öğretilen şey önce insan, sonra gazeteci olmak. Ben hayatta neden geri durmuşum? 30 senedir çalışıyorum. Beni kuryecilere hedef mi göstermek istiyorsunuz? Ya zekanız geri ya vicdan yoksunusunuz. Beni de her şeyde ortaya atmayın. Verecek cevabım da var ama muhattap almıyorum. Müge Anlı’yı görüp tıklayacaklar diye saçma sapan haberler. Müge Anlı Müge Anlı! Ne Müge Anlıymış ya…”