Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kutlama sırasında çöken balkon nedeniyle Denizli ilçe başkan yardımcısı vefat etti

Dünkü yerel seçim sonrası kutlamalar sırasında kalabalıkla birlikte balkona çıkan Denizli İlçe başkan Yardımcısı Mehmet Palaz, balkonun çökmesi sonucu hayatını kaybetti.

Yayın Tarihi: 01.04.2024 14:11
Güncelleme Tarihi: 01.04.2024 14:11

Kutlama sırasında çöken balkon nedeniyle Denizli ilçe başkan yardımcısı vefat etti

Dün yerel seçimlerde Türkiye’nin en çok oy alan partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olurken, Denizli’de il seçim binasının balkonunun çökmesi sonucu İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Palaz hayatını kaybetti. 

Dün 2024 yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin kesin olmayan sonuçları açıklanırken, CHP en çok oy alan parti olarak kutlamalarına başladı. Denizli’nin Tacas ilçesinde CHP adayı Kadir Tatık, yarışı önde tamamladı. Bunun üzerine Belediye Başkanı olan Kadir Tatık’la birlikte halk parti binası önünde buluştu. 

Caddede kutlamalar devam ederken, kalabalık bir grup parti binasının ikinci katına çıktı. İlçe binasının iki balkonunu dolduran kalabalık, kutlamalara coşku içinde devam etti. Ancak kutlamalar sırasında balkonlardan biri ağırlığa dayanamadı ve çöktü! Balkonun çökmesi nedeniyle balkondaki partililerden 3’ü ve caddedeki kalabalıktan 8 kişi yaralandı. İlk müdahalelerin ardından yaralılar, sağlık ekipleriyle birlikte hastanelere kaldırıldı. 

CHP İlçe Başkan Yardımcısı hayatını kaybetti! 

Parti binasındaki balkonda olduğu belirlenen CHP Denizli İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Palaz, balkonun çökmesi sonucu ağır yaralandı. Başına darbe alan ve hayati tehlikesi bulunan Palaz, yapılan tüm müdahalelere rağmen sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Konuya yönelik olarak CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu ile CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, yaşanan olaya dair üzüntülerini dile getirdi. Vefat haberini duyuran Çavuşoğlu ve Horzum, Mehmet Palaz’a rahmet, ailesine de başsağlığı diledi.