Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisine Yeni Oyuncu: Fırat Çelik

Selahaddin, Kudüs’ü kurtarmak için Haçlılarla savaşırken, düşman bir emirin kızına aşık olur. Bu aşk onu zorlu bir seçimle karşı karşıya bırakacaktır. TRT1’in AkliFilm yapımı dizisi'nin kadrosuna Fırat Çelik, Haçlıların Urfa Kontu’nun oğlu Gregor karakterini canlandıracak. “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” pazartesi akşamları saat 20.00’de.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 00:26
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 00:26

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisine Yeni Oyuncu: Fırat Çelik

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi

TRT1’in AkliFilm yapım şirketinin imzasını taşıyan dizisi “Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi” pazartesi akşamları izleyicileri ekran başına kilitlemeye devam ediyor. Dizinin oyuncu kadrosunda; Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu, Kaan Çakır ve Hakan Vanlı gibi isimler yer alıyor. Dizi'nin kadrosuna, yeni bir isim katıldı. Başarılı oyuncu Fırat Çelik, dizinin 5. bölümünde seyirciyle buluşacak. Çelik, dizide Haçlıların Urfa Kontu’nun oğlu Gregor karakterini canlandıracak. Gregor, acımasız ve korkusuz bir savaşçı olarak karşımıza çıkacak. Gittiği her yerde kan döken ve ölüme sebep olan bir karakter olarak dikkat çekecek.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisine Yeni Oyuncu: Fırat Çelik

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisinin Konusu

Dizinin konusu ise şöyle: 12. yüzyılda Haçlı saldırıları İslam dünyasını sarsmış, Kudüs başta olmak üzere pek çok İslam beldesi Haçlıların eline düşmüştür. Selahaddin, “Cihana adalet Kudüs’e hürriyet” ilkesiyle yetişmiş, bu uğurda Haçlılarla mücadele eden Zengi Devleti’nin Serhad Gazileri’nin lideridir. Haçlıların Tapınak Şövalyeleri, Kudüs’ün anahtarı olan Askalan şehrini kuşatmışlardır. Askalan düşerse Kudüs güçlenecek, Zengi toprakları da tehlikeye girecektir. Selahaddin, bunu önlemek için Askalanlılara yardım etmeyi ister. Ancak büyük bir sorun vardır: Askalanlılar, Zengilere düşmanlardır. Bu yüzden devlet meclisinden Selahaddin’e izin verilmez. Fakat Selahaddin meclis kararına rağmen Askalanlılara yardıma gider. Selahaddin’i şimdi zorlu engeller beklemektedir. Bu zorlu savaşın ortasında Askalan emirinin kızı Süreyya ile aralarında aşk ateşi yanar. Fakat bu savaşta birlikte olsalar da ikisi de düşman taraftadırlar. Kalplerine düşen aşk ateşi büyüyecek midir yoksa bu savaş düşmanlıkları daha da mı körükleyecektir? Selahaddin, Askalan’ı kurtarıp hedefine ulaşabilecek midir? Devletin ve sultanın emrini çiğneyip Askalan’a gittiği için cezalandırılacak mıdır?

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisine Yeni Oyuncu: Fırat Çelik

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Dizisi Hangi Gün? Hangi Kanalda?

Dizi, pazartesi akşamları saat 20.00’de TRT1’de yayınlanıyor.