Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kraliyet Ailesi’nin Şefi MasterChef’te! Amardeep Anand kimdir?

Hintli Şef Amardeep Anand, MasterChef All Star’ın bu haftaki konuğu oldu. Anand, 10 yıldır İngiliz Kraliyet Ailesi’nin yemeklerini yapan ve Hint mutfağının ustası olan bir isim. MasterChef’te yarışmacılara “buzi bafu” adlı zorlu bir yemek yapma görevi verdi.

Yayın Tarihi: 03.12.2023 16:16
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 16:16

Kraliyet Ailesi’nin Şefi MasterChef’te! Amardeep Anand kimdir?

MasterChef Konuğu Amardeep Anand Kimdir?

MasterChef All Star, her hafta mutfakta başarılı isimleri ağırlıyor. Bu haftanın konuğu ise Hintli Şef Amardeep Anand oldu. Anand, yemekleri ve hayatı ile izleyicilerin ilgisini çekti. Peki, Amardeep Anand kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef konuğu Amardeep Anand’ın hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler…

Amardeep Anand’ın Hayatı

Amardeep Anand, Otel İşletmeciliği ve Ticaret bölümlerinden mezun olan bir Hint Şef’tir. Sektörde 23 yıllık bir deneyime sahip olan Anand, Hindistan’da ve İngiltere’de pek çok 5 yıldızlı otel ve Michelin yıldızlı restoranlarda çalıştı. Ayrıca eski bir MasterChef UK yarışmacısı olan Anand, 10 yıldır İngiliz Kraliyet Ailesi’nin resmi yemek organizasyonlarını yapan isimdir.

Amardeep Anand’ın Yemekleri

Amardeep Anand, İngiltere’nin ödüllü Hint restoran zinciri Madhu’s’ta Grup Baş Şef olarak görev yapmaktadır. Anand, Hint mutfağının geleneksel lezzetlerini modern bir sunumla birleştirerek yaratıcı yemekler ortaya çıkarmaktadır. MasterChef’te ise Hint yemeği olan “buzi bafu” ile yarışmacılara zorlu bir görev verdi. Buzi bafu, tavuk, pirinç, baharat ve sebzelerden oluşan bir pilav yemeğidir.